Skocz do zawartości

jak zacząć - wskazówki


miszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w jednym z tematów, rozpoczełem zagadnienia dla osób początkujących. Dokładnie, ale samymi pojęciami nic nie zwojujemy. Co warto zrobić przed rozpoczęciem prawdziwej gry na forexie.

Więc ja zacznę to zagadnienie.

Internet jest bardzo użytecznym narzędziem. Nie mówię teraz w tej kwestii, że bez niego nie można rozpocząć w ogóle startu ( co jest oczywiście prawdą), chodzi tu o miliony wskazówek jakie spotkasz. Jak ich szukać? To proste poprzez google szukaj wartościowych serwisów, portali i blogów z informacjami o forexie.

Zeszyt - może dla wielu to się wyda głupie ale w pierwszej fazie używałem go do zapisu informacji na temat jak działa rynek, na czym się zarabia itd. Zeszyt kształtuje w przyszłości strategiczny umysł gracza, na nim rozpisuje każdy swój ruch

Książki - na rynku jest sporo wartościowych porad dot. Forex-u wystarczy tylko w internecie poszukać tych najlepszych.

Wreszcie wersja demo giełdy - znajdz portal lub zarejestruj się na forex.com i zagraj na próbę na wirtualnej gotówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak polecam tylko książki ponieważ większość kursów w internecie (choć oczywiście nie wszystkie) jest ukierunkowana na pokazanie tylko dobrych stron rynku a o złych dowiemy się jedynie, że istnieją. Systemy i strategie są jedynie ukazane z dobrych stron, pokazane są jakby zawsze działały a dobrze wiemy, że nie zawsze tak jest przez co możemy się nieźle zawieźć na starcie naszych przygód z wielkimi finansami.

Książki są w większości napisane przez specjalistów mających określoną renomę co możemy sprawdzić wpisując poprostu imie autora w wyszukiwarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą. Książki są tutaj najlepszym membranem wiedzy. Tylko one wskaża prawdziwe ryzyko jakie występuje na rynku, bo przecież rynek Forex to nie tylko bajońskie sumy ale też ryzyko strat tych bajońskich sum ;-). Jeśli chodzi o kursy to one tylko nakreślą powiedzą coś w stylu Forex to również ryzyko ale nie warto się nim przejmować w końcu do zarobienia kupa kasy. Przepraszam za kolokwializm, ale w niektórych kursach owe kolokwializmy się znajdują. Książki poświęcą całe tematy by uchronić i zniwelować szanse strat u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie do końca mogę się zgodzić.

Prawda jest bardziej brutalna. Książki, kursy czy nawet demo to dopiero początek początku. Rynek zweryfikuje tę wiedzę i przygotowanie psychiczne na realnych pieniądzach. Książki czy kursy można potraktować jedynie jako wskazówki. Fakt - to dobre źródła wiedzy, warto zapoznać się z tym co w większości z nich jest napisane jednak potem przychodzi szara rzeczywistość i zawarte tam informacje należy sobie przełożyć na realny rynek, gdzie nie zawsze bywa tak różowo jak w literaturze ;). Jednak to nie powinno zniechęcać a wręcz przeciwnie - motywować do samodzielnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak panie Administratorze, ale wy jesteście już w tej branży profesjonalistami. Nie korzystacie już z dem, książek, kursów. My jednak mamy średnio doświadczenie od kilkutygodni do maksimum roku. Czym zatem jest nasza wiedza przy waszej? Ja osobiście od kilku tygodni interesuję się tamatyką i nie chce jeszcze rozpocząć prawdziwej gry, mało tego jestem perfekcjonistą i dopóki nie stwierdzę, że mogę działać, czyli nie mam wystarczającej wiedzy, to nie zacznę nawet dema. Każdy ma inne doświadczenie, my głęboko wierzymy, że starterem dla nas są książki, więc nie podcinajcie nam skrzydeł, że dopiero gra na prawdziwych pieniądzach nas nauczy. Kierowca zanim jeździ samodzielnie, uprzednio robi to pod okiem instruktora. To tu jest właśnie pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś tego co chciałem powiedzieć... Demo to tylko symulacja prawdziwego rynku, tak było, jest i będzie. Nie mam zamiaru ucinać nikomu skrzydeł ale trzeba mieć świadomość, że gdy w grę wchodzą prawdziwe pieniądze (szczególnie jeśli są one znaczne i ciężko zarobione) to pojawiają się emocje takie jak chciwość, strach, niezdecydowanie - na początku przeważnie (nie we wszystkich przypadkach) inwestorzy mają problem z radzeniem sobie z nimi i przez to z osiąganiem pozytywnych wyników, bo nie było na demie tych czynników.

Kursy i książki oraz inne źródła edukacji (w tym demo) to istotne i przydatne źródła wiedzy jednak trzeba mieć świadomość, że to dopiero początek.

Prawda, że kierowca jeździ pierw pod okiem instruktora... Ale przyznaj sam, że na prawde nauczy się jeździć dopiero prowadząc auto samemu, gdzie tylko i wyłącznie sam będzie podejmował decyzje bez żadnych podpowiedzi, czemu na początku towarzyszą emocje ;).

Pozdrawiam i zachęcam do przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście panie Adminstratorze zgodzę się, że dopiero jazda samemu w miasto już z tym prawem jazdy nauczy Cię jeździć, bowiem instruktor to doświadczona osoba, która tak jakby kieruje Twoimi poczynaniami. Jednak kursy na prawo jazdy, podobnie jak i książki czy wersje demo są po to dokładnie, co kursy na prawo jazdy. Na kursach na prawo jazdy niwelujesz kierowców, którzy stanowiliby zagrożenie, uczysz ich by nie spowodowali wypadku, nie narobili szkód itd. Książki o forexie, czy jakichkolwiek innych giełdach służą dokładnie temu samemu. Nikt nie chciałby chyba na żywca bez żadnego zaplecza merytorycznego iść i grać na forexie. To pewny wypadek, czyli w tym przypadku strata gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od tego:

http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=11 dobre- opisowe

http://www.xtb.pl/?p=55 szklolenia internetowe on-line

http://www.go4x.pl/edukacja/tutoriale-wideo bardzo przejrzyste lekcje po polsku podstawowych (i nie tylko) funkcji na platformie MT4.

http://www.goldenline.pl/grupa/forex-forex polecam forum o forexie

http://www.admiralmarkets.pl/education/e-learning/ dobre lekcje w postaci elektronicznej

angielskojęzyczne:

http://www.forexfactory.com/ polecam

polecam także:

http://online.wsj.com/public/page/news-financial-markets-stock.html dla doświadczonych traderów :)

Mam gdzies pewnie na dysku dobre .pdf`y z takimi rzeczami jak formacje swiecowe, wskazniki, oscylatory etc. Jak je ustawiać i odczytywać. Jeśli ktoś zainteresowany to służe pomocą.

Wiele nocy trzeba zawalić, wiele godzin poswiecic nad lektura i grając na demo zanim wchodzi sie z własnym cashem :)

zachecam do trenowania swoich technik i systemów na demo :) nic was to nie kosztuje, a duzo daje :) nie ma co sie spieszyć i nastawiać na niewiadomo jakie pieniadze...to podstawa!

...i najwaniejsze!!!! dysyplina gry!!! :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podasz te dobre pdf'y. Bo jestem zainteresowany. Chciałbym się coś, co nie co dowiedzieć więcej o forex!

sorry nie zagladalem tu ostatnio, podaj maila to Ci wysle jak pogrzebie na dysku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

w przesłaniu "chwytaj byka za rogi" jest ukryta dobra rada odnośnie samego życia. Myślę jednak że można też przenieść ją na rynek Forex. Prawdą jest że trzeba posiadać wiedzę "teoretyczną". Nie należy jednak zbyt mocno "otulać" się samą teorią bo w trakcie podejmowania decyzji nie będzie nieraz czasu na przeanalizowanie wszystkiego co wiemy. żadna teoria nie pozbawi nas "uczuć" które towarzyszą w trakcie podejmowania działań na rynku Forex. Żadna gra "demo" nie wywoła drgania dłoni która ma zamknąć pozycję. Jeśli jest się perfekcjonistą to można to wykorzystać lecz nie w wchłanianiu teoretycznej wiedzy, lepiej nauczyć się do perfekcji opanowywać emocje ;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może zastosować zasadę - nie inwestować więcej, niż się może stracić.

Wiesz dobrze, że to uzależnia :lol: Ale racja, najlepiej nie wpłacać więcej, niż można stracić. Ważne też by ciąć straty - SL twoim przyjacielem, nie wrogiem. Początkujący zwykle o tym zapominają. Okazje na rynku są zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...