Skocz do zawartości

jak zacząć - wskazówki


miszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka, że nikt nam wiedzy - systemu, strategii itp.: w stylu "rób tak i tak, inwestuj w to i to a w tamto nie itp..." nie zdradzi. I nigdzie w żadnych kursach, książkach, forach, portalach jej nie znajdziecie, ja szukałem ponad 10 lat kursy, ea, strategie, systemy. Zrozumienie przychodzi z czasem aktywnego szukania / nauki / doświadczania Forex'a, oczywiście dla nie których nie przychodzi nigdy. Jeżeli posiadasz Ciekawą młodą strategię przynoszącą zysk i jest techniczna możliwość napisania pod nią ea to naprawdę dobra rada zaoszczędzenia sobie rozczarowania i niespodzianek w przyszłości. Z moich analiz wynika, że nawet aktualnie profitowa strategia inwestycyjna w większości przypadków nie jest wstanie przetrwać roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akurat ja uczyłem się sam. Droga dłuższa ale tańsza i bardziej satysfakcjonująca. O teletrade nie będę się wypowiadał, bo nie uczestniczyłem. Szkoleń jest dość sporo na polskim rynku i szczerze powiedziawszy jeśli mówimy już o wiedzy stricte specjalistycznej to uważam, że lepsze są kursy organizowane przez niezależne firmy. Takie jest moje zdanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witajcie mam prośbę.
Mam prośbę o wskazanie jakiegoś w miarę prostego systemu dla początkujących.
Chciałbym, żeby był możliwie dobrze opisany bo im lepszy i bardziej wyczerpujący
opis tym szybciej można się go nauczyć.
Czy znacie jakiegoś szanowanego tradera, kto opisał swój system i użytkownicy
forum nim zarabiają?
Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jest podstawowy jeden problem. To, że ktoś przedstawi swój system nie znaczy, że każdy będzie umiał nim zarabiać, nawet jeśli opis będzie prosty i bardzo dokładny. Niektórym po prostu pewne rozwiązania nigdy nie będą pasować. Ja np. słabo czuję się w skalpowaniu za pomocą wskaźników czy przy transakcjach długoterminowych.

 

Moja rada będzie zupełnie inna, która w długim okresie powinna o wiele bardziej zaowocować. Sprecyzuj swoje potrzeby i możliwości (jeśli jeszcze nie wiesz jak to zrobić to pozostaje poeksperymentować), a następnie postaraj się stworzyć własny system (możesz inspirować się ogólnodostępnymi strategiami w internecie). Taki system będzie szyty na miarę, czyli będziesz dobrze się czuł stosując go, będziesz miał czas żeby to robić i będziesz doskonale rozumiał jego założenia. Od razu odradzam przebierać we wskaźnikach i wybierać je na zasadzie "ok, jak tu przetnie zielone przez czerwone to kupuję" jeśli nie wiesz czemu dzieje się tak, a nie inaczej. Trochę więcej na temat popularnych technik:

http://forexclub.pl/edukacja/encyklopedia-at/

 

Przy okazji zapraszam do nowego działu na naszej stronie - Inwestycje. Szczególnie powinny zainteresować Cię dwie podkategorie:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeżeli chcecie zacząć działać na rynku Forex to warto zacząć podstaw - najważniejszy jest wybór brokera, z którym chcecie osiągnąć zyski. Warto swoją przygodę zacząć od brokera Easy Forex, ponieważ pod kilkoma względami góruje nad konkurencją. Przede wszystkim oferuje gwarantowany stop loss, który ochroni przed negatywnym bilansem konta - a przecież każdy kto działa na rynku Forex chce skupić się na zyskach i ograniczyć straty. Ponadto broker oferuje dostęp do platformy 24h/7 dni w tygodniu oraz obsługę dealing roomu, czyli rozmowy z dealerem o rynku.

 

Dla początkujących polecam linki do nauki:

Ebook - http://www.easy-forex.com/eu/pl/ebook/

Kalendarz finansowy - http://www.easy-forex.com/eu/pl/financialcalendar/

Edytowane przez fila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Inwestowania na Forex?

Teorii możesz nauczyć się na wiele sposobów - samodzielnie poprzez książki, video, artykuły w sieci, własną obserwację i wnioski... lub przez kogoś - webinary, szkolenia stacjonarne, prywatny mentoring, bądź zatrudniając się w jakiejś firmie związanej z inwestycjami - i wtedy od kolegów z pracy ;)

Ale praktykę i tak musisz wyrobić sobie samemu, a według mnie to przynajmniej 80% wysiłku z całości. Dlatego nieważne czy nauczysz się sam, czy z kimś - i tak z rynkiem będziesz musiał stanąć w szranki sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

No to działa w dwie strony :) A jak zweryfikujesz czy pozytywna opinia gdzieś w sieci to nie fejk w postaci reklamy napisanej przez kogoś z instytucji szkoleniowej? ;) 

W Google na frazę "fraktal trader" sama witryna instytucji jest dopiero na 3 stronie. Wcześniej jest sporo artykułów i opinii więc to z pewnością ułatwi podjęcie decyzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...