Skocz do zawartości

Alior trader ecn


swierzyszczypior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czy wybranie powyższego brokera jest dobrym rozwiązaniem.Jeśli dobrze rozumiem pobiera opłatę w wysokości 0,005% od zlecenia co odpowiada 50 pipsom(jeśli dobrze policzyłem)oferuje klienta ECN a nie Media market co jest plusem.Niski wkład własny 1000zl jest napisane ofercie na stronie http://trader.aliorbank.pl/dlaczego.html a pan w infolinii Alior banku poinformował mnie ze nie ma limitu wpłaty własnej.Kolejna rzecz która dochodzi do brak przewalutowania na obca walutę(koszty)choć istnieje możliwość założenia trzech kont w trzech walutach euro,dolar,zloty.Kolejna ważna dla mnie rzeczą jest brak opłat za przelew zagraniczny(nie dysponuje duża gotówką na początek)ponieważ broker jest w Polsce.

Chciałbym zapytać czy:

polecacie tego brokera na początek ponieważ nie mam 1000$ na Ducascopy a tylko kolo 1000 zl

oplata 0,005% do 31.12.11r. potem podobno 0,007% to jest duza oplata czy mala?

Za wszystkie odp i rady z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To może zacznę od kosztów prowizyjnych.

0,005% oznacza, że taka kwota pobierana jest od kwoty transakcyjnej z użyciem dźwigni, czyli jeśli otwierasz pozycję na EUR/USD na 1.0 lota (100 000 jednostek) to zawierasz transakcję o wolumenie 100 000 EUR. Od tego 0,005% to 5 EUR (ok. 6,9 USD), czyli ok. 0,7 pipsa. Drugie tyle płacimy za zamknięcie, czyli koszty transakcyjne wynoszą Cię 1,4 pipsa (pomijam spread rynkowy). Czy to dużo? Tak. Jeśli podniosą prowizję do 0,007% to będzie to chyba najdroższy ECN na rynku :).

Dla porównania w Dukascopy NAJWYŻSZA standardowa prowizja wynosi 0,0048%, a dla naszych klientów 0,0036%. Potem jest tylko lepiej, czyli im większy depozyt, stan konta, obrót tym prowizja niższa, gdzie opłaty mogą zejść nawet do 0,00038% :).

Faktycznie brak przewalutowania to zaleta - jednak w kantorze można uzyskać różnicę w kursie na poziomie 3-5 groszy jeśli się chwilę potargujemy, potem wpłacamy na konto walutowe i już. Przy małej kwocie różnica będzie niewielka i raczej nie odczujemy jej.

Na koszty przelewu już nie ma rady - zawsze jakieś będą, nawet niewielkie więc to idzie na plus Aliora.

To prawda, nie ma minimalnej wpłaty jednak minimalny wolumen transakcji to 0.1 lota. W Dukascopy to 0.01. Jeśli nie przeszkadza Ci ten wyższy minimalny wolumen, nie ma problemu.

Ostatnią sprawą jest ich platforma transakcyjna. Z tego co słyszę od osób, które się zdecydowały na rachunek w Alior Banku, są z niej bardzo niezadowoleni. Po prostu ma dużo błędów i dzieją się różne rzeczy np. zwieszenia kwotowań, nierynkowe kursy (tzw. szpile, badticki), rozłączenia. Ostatnio słyszałem jak na skutek błędu jeden klient stał się multimilionerem i z jego niewielkiego rachunku zrobiło się 100 mln EUR :D. Oczywiście tylko na 40 minut, bo potem błąd naprawiono jednak przez ten czas nie mógł nic zrobić.

Czy jest to oferta godna polecenia? Wg mnie nie. Nie z takimi problemami z platformą i nie z tak dużymi prowizjami. Jeśli coś z tymi rzeczami zrobią, będzie warto się zastanowić :).

Odnośnie Dukascopy.

Niebawem wchodzimy z ofertą, gdzie konto będzie można otworzyć od 100 USD. Zachęcam do zapisania się do newslettera na naszej stronie głównej (na dole), bo w ten sposób powiadomimy o tym wszystkich zainteresowanych.

Jeśli też chodzi o brokerów ECN i Market Maker.

Market Makerzy wcale nie są tacy straszni. Dzielą się na tych gorszych i lepszych. Całą filozofią jest to żeby wybrać tego lepszego :). Będziesz miał tam niższe koszty transakcyjne i na początek na pewno Ci wystarczy. Jeśli odczujesz, że są jakieś problemy (a naprawdę nie u wszystkich są) to zawsze można wycofać rachunek. Polecam przeczytać ten temat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odp. już wiem czego chce.Na razie będę inwestował na demie a jak odłożę pierwszy 1000$ baksow to wtedy otworze pierwsze konto najprawdopodobniej ECN.

Jeśli chodzi o JForex w Dukascopy to bije AliorTradera w każdym calu. Mikro loty, mały depozyt.

Jeszcze tylko obniżyć koszty wypłat i ECN (niemal) idealny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koszty zależne są od waluty ale na podobnym poziomie:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-bank/polityka-prowizji/

(na samym dole)

Broker zdaje sobie sprawę z tego, że nie są to małe opłaty dlatego będą w perspektywie czasu podejmowane kroki by je obniżyć, a gdy już powrócą przelewy SEPA będzie wg mnie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Z tego, co się dowiedziałem to nie można uruchomić własnej strategii?

Jako że z Alor banku to dobre wyjście, bo można po operacjach zamknąć wszystko i przelać sobie kwotę na konto, jeszcze nie miałem okazji korzystać? Dopiero będę wchodził we wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ujemne spready można spotkać u większości ECNów. Tylko, że z reguły są one na tak krótko, że nawet automaty niekoniecznie będą potrafiły to wykorzystać. W ogóle nie brałbym pod uwagę tego, co jest chwilowe tylko jakieś średnie wartości w godzinach w których gramy.Czemu? Ponieważ raz uda Ci się wejść z ujemną wartością oszczędzająć np. 0,3 pips, a raz zanim zlecenie dojdzie do realizacji lub zanim zdążysz kliknąć to spread skoczy i nadpłacisz tę wartość. W długim terminie ich po prostu nie odczujesz.

Nie wiem jak jest w Aliorze i warto poprosić o takie dane ale od razu podam Ci dla porównania średni spread na EUR/USD w godznach sesji europejskiej:

- BRE 0,16 pips (dane przekazane mi od brokera),

- Dukascopy 0,36 pips (dane z wczoraj).

Przy czym prowizje:

- BRE najwyższa możliwa 0,0040% z naszym rabatem na stałe. W promocji na dwa miesiące 0,00315%.

- Dukascopy najwyższa możliwa 0,00245% z naszym rabatem na stałe.

Wg mnie jedyną przewagą Aliora jest w tym momencie fajna integracja rachunku z bankowością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta Aliora na poziomie BRE i Dukascopy . koszty bardzo zbliżone , jeżeli nie gramy milionem $ nie odczujemy róznicy kosztowej .

Integracja z rachunkiem bankowym ,nie tylko fajna ,ale i pożyteczna wpłaty i wypłaty w kilka sekund .

Sredni pips EUR/USD z wczoraj to 0.2 pips .

Sredni pips USD/JPY wczoraj 0,5 pips , tu miłe zaskoczenie , u wielu brokerów nie zejdziesz poniżej 3 pips

Przykładem chyba najdroższego brokera jest NS forex grupa Noble USD/JPY spread 20pips

Ciekawostka Alior treader nie ma oznaczonej kwoty minimalnej :D , ogólnie w grupie Alior nic nie narzucają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spready jak w BRE, a prowizja lekko wyższa. W krótkim terminie różnicy nie ma, w dłuższym, szczególnie przy większym kapitale będzie odczuwalna. Dukascopy ma lekko wyższe spready ale sporo niższą prowizję i nie są to stawki promocyjne ale stałe.

Sredni pips USD/JPY wczoraj 0,5 pips , tu miłe zaskoczenie , u wielu brokerów nie zejdziesz poniżej 3 pips

3 pips? Oj tyle to oferowali brokerzy MM 7 lat temu jak zaczynałem :). 0,5 pipsa to standard w tej chwili na ECN. W Noble raczej mówimy o 2.0 pips i to faktycznie nie jest najtaniej ale mówisz o koncie MM, gdzie nie trzeba doliczać prowizji więc uwzględniając prowizję Aliora mamy ok. 1.3-1.4 pips.

Ciekawostka Alior treader nie ma oznaczonej kwoty minimalnej , ogólnie w grupie Alior nic nie narzucają .

Z tym, że nie oferują mikrolotów więc przy lewarze, który oferują w konsekwencji i tak trzeba wpłacić depozyt większy niż minimalne depozyty u trzech wspomnianych wcześniej brokerów ;).

Nie chcę tu dyskredytować oferty Aliora, bo przyznaję, że nie jest zła ale nie dajmy się nabierać na chwyty marketingowe typu "brak wpłaty minimalnej" czy "oferujemy ujemne spready", bo sam widzisz, że nie jest to nic SUPER-HIPER, a promocyjna prowizja na 2 miesiące wcale nie jest najniższa na krajowym rynku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiper super konto ,będzie jak prowizja będzie 0 i spread 0 :) .

Co do par z JPY to akurat aktualna oferta polskiego brokera 20 pips

Z uwagi na znajomość polskiego prawa ,pozostałem przy wyborze polskiego brokera

W Alior nic nie muszę i to mi się podoba (nie muszę ) . Zgadzam się ,że żeby grać efektywnie trzeba wpłacić odpowiednią kwotę ,ale tą kwotę wymusza na nas rynek i specyfika forex . 90% brokerów wymusza wpłatę min.

Nie ważę kto lepszy , z polskich brokerów BRE czy Alior ,ale na dzień dzisiejszy to jedyni godni zaufania brokerzy u których można grać ponosząc rozsądne koszty ,będąc członkiem klubu a jestem :) BRE jest tańszy i licząc matematycznie w skali roku przy dużych obrotach róznica może być odczuwalna między BRE a Alior (dodatkowe 3 dniowe spa dla żony :) ) . Pozostaje ,kwestia gustu (różnica w wyglądzie platformy ) i kwestia gdzie posiadamy ROR z którego to uzupełniamy depozyt i na który wypłacamy .

Zawsze ,dla nas będzie lepszy ten kto nam jeszcze płaci za reklamowanie jego produktu . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiper super konto ,będzie jak prowizja będzie 0 i spread 0

To już jest skrajność. Jednak super hiper oferta to taka, która jest wyraźnie korzystniejsza od reszty rynkowych. A można sobie taką zorganizować... :)

Co do par z JPY to akurat aktualna oferta polskiego brokera 20 pips

Dalej mówimy o kosztach łącznych i/lub kontach u brokera MM. ECNy mają wszędzie podobne spready na tej parze (okolice 0,5 pips) więc pozostaje porównać prowizje. Brokerów MM jest już bardzo mało, a mimo to koszty z reguły mają wyższe...

W Alior nic nie muszę i to mi się podoba (nie muszę ) . Zgadzam się ,że żeby grać efektywnie trzeba wpłacić odpowiednią kwotę ,ale tą kwotę wymusza na nas rynek i specyfika forex . 90% brokerów wymusza wpłatę min.

W takim razie wybierając rynek Forex sami narzucamy na siebie jakąś kwotę minimalną, czyli logicznie rozumując, nie ma znaczenia czy broker ustali minimum, (jeśli chodzi o takiego, który mierzy w detal) na 0 zł czy na 500 zł (lub kwotę, która wystarczy aby otworzyć u danego brokera pozycję ze wskazanym lewarem o minimalnym wolumenie), zgodzisz się? :)

Warto także zastanowić się czemu brokerzy ustalają jakiekolwiek minimum.

Powody mogą być dwa:

1) Może to być zależne od grupy docelowej na której skupiają się brokerzy. Jeśli zależy im na ilości klientów to celują w typowy detal i wpłata minimalna jest niska. W przypadku, gdy stawiają na jakość i obrót - adresując ofertę bardziej do doświadczonych inwestorów lub istytucji to wpłata jest większa.

Można tu zaznaczyć, że bardzo niska wpłata i konta z niewielkim depozytem nie są zarobkiem dla brokera. Mało tego, często są to klienci deficytowi, czyli generują większe koszty niż przychody. Najczęściej są oni traktowani jako forma promocji usługi (np. znajomy powie znajomemu gdzie gra i jak bardzo jest zadowolony, a ten też założy rachunek).

2) Ustalają min. wpłatę dlatego aby klient nie miał do nich pretensji dzień po zaksięgowaniu, że już mu się środki skonczyły, a cały Forex to oszustwo, a on ledwo otworzył jedną pozycję i już jest koniec zabawy (uwierz mi, istnieje trochę takich osób :) ). Broker z reguły nie chce takich problemów więc ustala stawkę minimalną na kwotę, która nie dość, że pozwoli mu otworzyć jakąkolwiek pozycję to teoretycznie da możliwość pogrania przez jakiś czas i odwleczenia możliwego bankructwa na jakiś czas.

Kiedyś zdarzyło się parę osób, które założyły rachunek w FxPro z dźwignią rzędu 1:100, wpłaciły kwotę minimalną w okolicach 100 USD i pisały z pretensjami, że nie mogą nic zrobić. Okazało się, że kwota była za mała, a większej dźwigni się bali więc szła kolejna wpłata i oczekiwanie na nią.

Min. depozyt został podniesiony i problem zniknął ;). Założę się, że mimo złudnego komfortu psychicznego, że nie ma ustalonego minimum, Alior ma sporo tego typu "reklamacji" lub pytań ile trzeba wpłacić aby móc coś tam sobie pograć ale to ich sprawa. Ja po prostu nie widzę w tym atutu dla inwestora detalicznego. Jest to to samo co min. depozyt rzędu 100-300 USD, czyli pułap wymagany przez większość detalistów.

Zawsze ,dla nas będzie lepszy ten kto nam jeszcze płaci za reklamowanie jego produktu .

Jak najbardziej, moje zdanie można traktować stronniczo jednak też trzeba się zastanowić czemu współpracujemy z BRE, a nie z Aliorem :). Mimo, że myśleliśmy o tych drugich to naszym zdaniem, jako osób bezstronnych w momencie przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, ci pierwsi mają lepszą ofertę z bezproblemową platformą.

Absolutnie nie dyskredytuję Aliora i nie mówię, że jest zły. Oferta jest konkurencyjna względem innych rodzimym firm, a Panowie z DM wykonują dobrą robotę z jej rozwoję. Oraz nie można zapomnieć, że byli pierwszym brokerem ECN na polskim rynku - chwała im za to :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielkim szcunkiem odnoszę sie do twoich wypowiedzi (jeśli nie obrazisz się ,że mówię na ty ,( piszesz pięknym zrozumiałym językiem polskim ) dyskusja z Tobą jest konstruktywa i zrozumiała . Odniosę się tylko do kwestii 100$ czy 1000$ . Ja mogę zainwestować 100mln$ ale nie muszę ,mogę 100 PLN ,ale nie muszę ,mogę mieć konto bez warunku , kolokwialnie to ujmę żona cię kocha 100$ czy 1 mln $ .

Wracając do wątku coś takiego jest na rynku polskim , można , nie trzeba z tego skorzystać (Alior)

20 pips ma NSforex grupa noble ,przepraszam ,że nie wyznaję się w skrótach ,ale jak pisałem wyżej polski broker

polskie prawo ,cytuje z pamieci twoją wypowiedż (nie ma znaczenia czy broker jest w Polsce czy Anglii, w polsce co najwyżej pójdziesz i powrzeszczysz pod ich biurem )

Uważam ,że dla (inwestorów) takich jak ja ten wpis był właściwy ,że możemy pograc u polskiego brokera na którego nie musimy (krzyczeć)

Alior ,jak wszyscy inni brokerzy maja wady jak samochodami jedni lubią audi ,vw, a ja lubię GM . Ja piszę ,że mamy alterntywę w chwili obecnej ,biorąc pod uwagę polskich brokerów i nie unikania podatków ,mamy dwóch BRE i ALIOR który lepszy ? Indywidualna rozpekcja inwestora .

Pozwolę sobie tutaj (przepraszam nie jestem biegły w cytowaniu ) ( bezproblemowość w platwormie) biznes to biznes 1pln *100000 robi różnicę między 0,50 pln*10000

Reasumując , Twoje wypowiedzi ,są wywarzone i nie ujmiją nikomu, wskazując kierunek , Jesteś specjalistą rynku forex i czy firma hodog będzie lepsza od kitkat nie ma znaczenia cyferki mówią za seibie.

Przepraszam ,że tak chaotycznie odpisuje na twoja wypowiedz , ale nie jestem gościem IT ,

"W takim razie wybierając rynek Forex sami narzucamy na siebie jakąś kwotę minimalną, czyli logicznie rozumując, nie ma znaczenia czy broker ustali minimum, (jeśli chodzi o takiego, który mierzy w detal) na 0 zł czy na 500 zł (lub kwotę, która wystarczy aby otworzyć u danego brokera pozycję ze wskazanym lewarem o minimalnym wolumenie), zgodzisz się? :)"

Tak zgadzam się ,ale jak żona ci powie ,że musisz to ci się nie chce :D

Na zkończenie : Grajmy tak by nasze zyski były zawsze na plusie ,wybierajmy tych których mamy pod ręką (prawozdastwo polskie nie zagraniczne) bo choc jesteśmy w UE jej dyraktywy są bardzo niejasne dla naszego Kowalskiego , Pamietajmy także ,że forex to możliwość wysokich zysków (mozliwość równa się ze stratą nawet 100% kapitału) i taki jest forex obojetnie u kogo gramy .

Z wyrazami szacuku dla admina ,który zawsze pomaga (jak może, rozwiazać nasze ,ale) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,mogę 100 PLN ,ale nie muszę

"Możesz", bo przy 100 PLN, oferowanym lewarze w Aliorze i min. wolumenie nie będziesz w stanie otworzyć żadnej pozycji ;). Chciałem tylko uzmysłowić, że brak min. depozytu to żadna zaleta czy przewaga, a jest to tylko pozorne złudzenie ułatwień dla klienta. Przy dźwigni 1:100 i min. wolumenie 0.1 lota do EUR/USD potrzeba nam 100 EUR + środki na pokrycie spreadu i choć minimalny zapas kapitału (inaczej pozycja nie zostanie otwarta), a więc jest to tożsame z min. depozytem na poziomie, który ustala większość brokerów detalicznych. Rozumiesz? :)

Więc de facto "nie musisz" ale i tak musisz ;). I nieważne czy Ci sie chce czy nie. No chyba, że planujemy wpłacić środki na FX i nie handlować...

Alior ,jak wszyscy inni brokerzy maja wady jak samochodami jedni lubią audi ,vw, a ja lubię GM . Ja piszę ,że mamy alterntywę w chwili obecnej ,biorąc pod uwagę polskich brokerów i nie unikania podatków ,mamy dwóch BRE i ALIOR który lepszy ? Indywidualna rozpekcja inwestora .

Oczywiście, nie zamierzałem nikogo na siłę przekonywaćdo danej firmy, bo brokera zawsze trzeba wybrać tego, który sprosta naszym oczekiwaniom, tylko odniosłem się do Twoich argumentów, które mówiły o korzystnej prowizji i braku min. wpłaty.

A podatków lepiej nie unikać także z zagranicznymi brokerami, mimo wszystko... ;)

bo choc jesteśmy w UE jej dyraktywy są bardzo niejasne dla naszego Kowalskiego

Ale polscy brokerzy też pod nie podlegają więc nie ma to znaczenia ;). Jeśli broker jest na terenie UE to wg mnie nie ma za bardzo różnicy czy wybierzemy polskiego czy niemieckiego. Wybrałbym zawsze tego z lepszą/tańszą ofertą spełniającą moje oczekiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski broker , polski sąd , cypryjski broker cypryjski sąd .Dla mnie to orgomna różnica i ma to wielkie znaczenie .

Po 10 latach pracy w windykacji należności , uwierz ,że nie jest łatwo dochodzić swoich roszczeń poza granicami naszego kraju w UE .

Ostatnio otrzymałem ofertę cypryjskiego brokera (oczywiście ma wszystkie pozwolenia ) min.wpłata 100$ ,niestety nie ma demo , wpłacisz i dopiero masz dostęp do platformy . Na moje pytanie ,a jak mi się nie spodoba ,co z moimi pieniędzmi , odpowiedż oczywiście zwrócimy .

Tak jak pisałeś 100$ to za mało ,żeby można było pograć i załużmy hipotetycznie ,że wpłacę 1000 $ ,nie spodoba mi się a broker nie odda mi kasy . Wszczynam procedurę ,wynajmuje adwokata a tu na dzień dobry min. 1000$ ups . z polskim brokerem mniejszy problem ,ponieważ bez kłopotu wynajmiesz adwokata ,z którym rozliczysz sie po sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 latach pracy w windykacji należności , uwierz ,że nie jest łatwo dochodzić swoich roszczeń poza granicami naszego kraju w UE .

Tzn. że w Polsce jest to proste? :)

Kolega ostatnio dostał zwrotu 20paru zł, bo oszukano go na Allegro... 6 lat temu ;).

Wiem też, że parę osób sądziło się z pewnym polskim brokerem na X. Chyba nie muszę mówić jak się to skończyło i ile nie dostali ;).

Ostatnio otrzymałem ofertę cypryjskiego brokera (oczywiście ma wszystkie pozwolenia ) min.wpłata 100$ ,niestety nie ma demo , wpłacisz i dopiero masz dostęp do platformy

Skoro nie oferują dema to nie wiem jak bardzo wątpliwy musi to być broker. Myślę, że nie tędy droga aby przebierać w polskich firmach, bo będzie łatwiej (a to wcale nie oznacza, że łatwo) dochodzić zwrotu swoich środków. Trzeba sprawdzać brokerów, opinie o nich i wybierać tych godnych zaufania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga rozwiązywania sporów w Polsce (dla polaka) jest łatwiejsza ,niż dochodzenie roszczeń w sądach europejskich . Skutecznośc działania zależy od profesjonalizmu ludzi tym się zajmujących . Zabezpieczenie roszczeń i zwrot nalezności w Polsce można uzyskać do 30 dni,w sadzie np. angielskim po 60 dniach otrzymałem info ,iż moja sprawa została przyjęta i nadano jej numer .

Co do brokerów ,moim skromnym zdaniem dla mnie ważne jest kto jest właścicielem . Właścicielstwo banku ,daje pewność ,że firma nie zostanie wykorzystana nie zgodnie z jej statusem , a przy właścicielstwie typu spółka jest własnością spółki zarejstrowanej np: w Indiach nie ma pewności co do ich zamierzeń .

Wyjątkowo nie trudno znaleźć oferty zakupu firmy brokerskiej z ciekawą historią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga rozwiązywania sporów w Polsce (dla polaka) jest łatwiejsza ,niż dochodzenie roszczeń w sądach europejskich . Skutecznośc działania zależy od profesjonalizmu ludzi tym się zajmujących . Zabezpieczenie roszczeń i zwrot nalezności w Polsce można uzyskać do 30 dni,w sadzie np. angielskim po 60 dniach otrzymałem info ,iż moja sprawa została przyjęta i nadano jej numer .

Więc ponownie powiem - Łatwiejsza nie znaczy łatwa. Też trzeba się zastanowić w jakich sytuacjach możemy mieć rozszczenia:

- jeśli broker zbankrutuje (wtedy zależy to od gwaranta),

- jeśli broker nie chce wypłacić środków i zwija się z kasą (widocznie wybraliśmy firmę o wątpliwej reputacji i wg mnie marna szansa żeby cokolwiek odzyskać gdzie by nie był zarejestrowany),

- jeśli broker nie chce wypłacić środków akurat nam (także firma o wątpliwej reputacji chociaż istnieje prawdopodobieństwo, że my złamaliśmy jakoś regulamin i ma podstawy by tego nie robić).

Naprawdę w ciągu tylu lat i przetestowania ok. 40 brokerów na własnych środkach tylko raz broker się zwinął, a inne problemy z wypłatami wynikały z nieścisłości regulaminu i zawsze dochodziło do porozumienia. Jeśli ktoś pyta "czy broker jest wypłacalny" i ma co do tego wątpliwości to dziwię się, że w ogóle myśli o założeniu tam konta :). Poważne firmy nie kombinują w ten sposób, niezależnie czy to bank czy spółka z Cypru.

Co do brokerów ,moim skromnym zdaniem dla mnie ważne jest kto jest właścicielem . Właścicielstwo banku ,daje pewność ,że firma nie zostanie wykorzystana nie zgodnie z jej statusem , a przy właścicielstwie typu spółka jest własnością spółki zarejstrowanej np: w Indiach nie ma pewności co do ich zamierzeń .

Oczywiście, licencja bankowa to potwierdzenie wiarygodności, np. w Szwajcarii każdy broker musi być też bankiem. Kwestia nadzoru i regulacji powinna być uwzględniana przy wyborze brokera i jeśli ktoś decyduje się na niszowy kraj to sam na własną odpowiedzialność zwiększa sobie ryzyko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w Aliorze prawie od ich początku. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jednak mam kilka uwag.

Platformę mam uruchomioną na dwóch komputerach . Po każdej aktualizacji oprogramowania występują jakieś problemy z programem. Mam dwa kompy i dlatego nigdy nie zostałem "odcięty" od brokera,

jednak jeśli ktoś ma "pojedyńcze stanowisko pracy", to może być problem. (może stąd te opinie o błędach) Program raz działa dobrze na jednym kompie, raz na drugim. Interwencja na infolini, przysyłają nowy plik ustawień pulpitu i jest ok do następnej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem także o wielu innych błędach, które na bieżąco były korygowane (głównie w PT1). Część wynikała ze strony samych twórców PT, a część ze strony działu IT Aliora i to niestety była/jest ich najsłabsza strona. Pojawiła się druga wersja platformy i z tego co wiem jest znaczna poprawa. Rozmawiałem z szefem PFSoft i plany mają ambitne więc może być ciekawie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witamy,

Z przyjemnością ogłaszamy konkurs inwestycyjny przeznaczony dla Inwestorów indywidualnych na rachunkach rzeczywistych Alior Trader. Pula nagród w konkursie przekracza 200 000 PLN. Minimalny depozyt konkursowy to 1500PLN / 400EUR/ 500USD. Można handlować na wszystkich instrumentach dostępnych na platformie Alior Trader.Więcej szczegółów (w tym regulamin konkursu) znajdą Państwo na stronie: www.Trader.aliorbank.pl. Zapraszamy do udziału i do polecenia konkursu swoim znajomym!PozdrawiamyZespół BM Alior Banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! :)

Cieszy mnie fakt, że wreszcie brokerzy zaczęli organizować konkursy na rachunkach rzeczywistych. Co prawda, bardziej majętni będą mogli mieć lekką przewagę (co to dla nich stracić 1500 PLN, lub po prostu większy depozyt da większe możliwości) ale jest to zdecydowanie lepsze od demowych zawodów...

 

Szkoda, że tak późno o tym informujecie, bo zanim zdążę założyć konto, wpłacić depozyt to już konkurs zdąży ruszyć... 

 

Może jeszcze takie pytanie:

Co w przypadku, gdy stracę swój pierwszy depozyt? Wypadam z konkursu czy mogę wpłącić na nowo i wtedy właśnie... Jest to liczone jako suma depozytów czy też od nowa? (raczej to pierwsze ale lepiej się upewnić, o ile jest w ogóle taka możliwość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

Strata depozytu nie oznacza automatycznie zakończenia udziału w konkursie. Stopa zwrotu będzie liczona od sumy depozytów wpłaconych w trakcie konkursu więc kolejna wpłata wpłynie na wynik, jednak pozwoli nadal walczyć o nagrody. Osoby, które wpłacają więcej niż tylko minimalny depozyt zawsze będą miały większe szanse - takie są prawa rynku. Ustaliliśmy minimalny depozyt na bardzo niskim poziomie, aby każdy mógł spróbować swoich sił, nie tylko w rankingu głównym ale również np. w rankingu tygodniowym, czy konkursie rekomendacyjnym (do wygrania smartfony Sony Xperia Z). 

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane przez cały okres trwania, a nowi uczestnicy będą brali udział w zawodach od następnej doby po zgłoszeniu uczestnictwa (np. zgłasza się Pan w poniedziałek o 16 a stopa zwrotu będzie brana pod uwagę od poniedziałku godz. 23.00).

Naturalnie wszelkie uwagi i nowe pomysły są mile widziane. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Bm Alior Banku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...