Skocz do zawartości

CO TO JEST


Logic1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich znalazłem w sieci filmiki (od jakiegoś czsu dokładnie od czasu przelania pierwszej kasy na realny rachunek grzebie na potege) interesuje mnie co to za program bo pewnych funkcji z niego MT4 nie ma a mozliwości hmmmm ... zajebiste. Daje linka

http://www.dailymotion.com/video/xbbn68_the-forex-secret-exposed-is-the-la_school#rel-page-under-8

Za pomoc Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o wskaźnik wyłapujący i wykreślający formacje harmoniczne. Gdzieś go mam i używałem kiedyś. Jednak bardzo krótko, bo zwyczajnie "repaintuje" i wcale nie jest to takie super jak może się wydawać. Moim zdaniem o wiele lepiej potrenować trochę wzrok i samodzielne wychwytywanie formacji harmonicznych niż używać tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o wskaźnik wyłapujący i wykreślający formacje harmoniczne. Gdzieś go mam i używałem kiedyś. Jednak bardzo krótko, bo zwyczajnie "repaintuje" i wcale nie jest to takie super jak może się wydawać. Moim zdaniem o wiele lepiej potrenować trochę wzrok i samodzielne wychwytywanie formacji harmonicznych niż używać tego cuda.

Na wykresach widać np linie pomiedzy jednym a drugim szczyem i nad tymi liniami są liczby domyslam sie że są to ilosć swiec i punkty. W wypadku MT4 jest mozliwość zobaczenia tego ale nie zostaje to na stałe na wykresie choc oczywiście pozostaje taka mozliwość że nie znalazłem tej opcji. Jedyne co wiem to że można robić takie pomiary za pomoca ikony obok strzałkiza pomocą krzyzyka ale zaraz po puszczeniu znika to zw ykresy. Co do pozostałych rzeczy o których piszecie to ze wstydem przyznam ze nie wiem o czym piszecie narazie staram sie cos dowiedziec o price action i idzie cieżko. Jednak jestem typowym technicznym podpierajacym sie standardowymi wskaznikami "przywiezionymi" z giełdy bananowej GPW. Jak narazie to wiem ze czeka mnie pomimo sporego doswiadczenia DUUUUUŻO NAUKI

Korzystając zapytam w jakich interałach obserujecie wykresy i ile srednio czy może najczęsciej trzymana jest pozycja na parze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz masz w standardzie w każdym MT4 :). Są to zniesienia fibonacciego (fibonacci retracement) jednak jest dodanych kilka rzeczy. Jak dodasz zniesienie na wykres to masz tylko linie i z boku procentowe zniesienia. Autor filmiku zedytował je - kliknij dwa razy na zniesienie, a następnie prawym i Fibo właściwości - dodał opis (w tym wypadku Butterfly - nazwa formacji harmonicznej) i w ustawieniach samych zniesień dodał skrót, którego w tej chwili nie pamiętam, dzięki któremu obok zniesienia procentowego wyświetlana jest też cena. Było to coś z "%". Jak sobie przypomnę to dam znać.

Ogólnie do Price Action nie jest Ci to potrzebne. To osobny dział analizy technicznej wykorzystujący techniki harmoniczne i zniesienia fibonacciego. Jeśli to Cię interesuje to na początek polecam książkę Pawła Danielewicza "Geometria Fibonacciego". Na wstęp jak znalazł. Bardziej przypomina folder ze zdjęciami (bardzo dużo wykresów) :).

Odnośnie Twojego końcowego pytania.

Średnio i na oko? Na głównym koncie na którym gram średnio trzymam pozycje do kilku godzin - typowy DayTrading. Obserwuję wykresy od 10 sekundowego do 1H ale dominują 15minutowe (od tego zaczynam).

Na drugim, mniejszym koncie czasem zawieram pozycje średniotreminowe, gdzie u mnie oznacza to kilka dni. Tu przeważnie nie schodzę niżej niż 1H, dominuje H4.

Jednak nie sugeruj się tym - musisz znaleźć własne optimum, które będzie Ci odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...