Skocz do zawartości

JForex oraz MT4


MavNZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedewszystkim , chcialbym sie przywitac. Witam milo wszystkich .

Mimo to , ze zalogowalem sie na forum w maju , nie prowadziem , zadnej rozmowy a tylko przegladalem i czytalem wasze wypowiedzi , poglady , porady etc .

O co chce zapytac , sa ta mianowicie dwie sprawy :

1. Spotakla mnie taka sytuacja , ze musialem postawic na nowo caly system w laptopie .... ( zrobilem to ) ale w miendzy czasie postanowilem dokupic komputer stacjonarny .

Postawilem caly system i chcac urychomic JFOREX PLATFORM,JAVA PLATFORM lub WEB PLATFORM , oprogramowanie sciaga jeden plik do uruchomina lub zapisania na hdd , ale o dziwo pyta sie jakim programem uruchomic dany plik . Oczywiscie , nie uruchamia sie .... Nie wiem czy mnie nie jest cos jeszcze potrzebne do uruchomienia tego oprogramowania .Dodam , ze mam zainstalowana nowa Jave oraz NET Framework 4.0. Moze bedzie znal ktos odpowiedz na to pytanie .

2. Kolejna sprawa jest MT4 ktory sciagnlem ze strony Ducaskopy , zainstalowalem i uruchomilem w wersji demo . Problemem jest to , ze kiedy chcialem zlorzyc zlecenie , to go nie przyjmuje , bo mam za malo fudnuszy etc. Czy istnieje gdzies moze opcja zmiany tego na wyswietlanie true waluty tak jak np. w JForex z tego co pamietam bylo amount ( units ), czli mozna ustawic tam , z kupuje przykladowo za $100.00 ... itd ..

Nie wiem , czy wyrazilem sie dobrze w mojej wypowiedzi , ale mam nadzieje , ze jest napsiana zrozumiale i otrzymam odpowiedziec w najblizszym czasie .

Ps. Jeszcze jedno male pytanie MT4 Platform jest w wersji beta , do testowania tylko . Czy wie moze ktos kiedy bedzie mozna jej uzywac na live account ?

Dziekuje za odpowiedz ,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

MT4 w Dukascopy zawsze będzie tylko dla rachunków demo, nigdy dla reali. Możesz o tym przeczytać tutaj na samej górze:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-bank/dukascopy-a-metatrader-4/

Dlatego też jest bez znaczenia czy można składać zlecenia na MT4 Dukascopy czy też nie choć prawdopodobnie wpisujesz po prostu zły wolumen - w MT4 wartości wolumenu zawsze wyrażane są w lotach i 0.1 lota = 100 000 jednostek.

Co do działania innych platform brokera - nie wiem jak Ci pomóc. By uruchomić ich oprogramowanie właśnie wystarczy zainstalowana najnowsza Java. Nigdy nie miałem z tym problemów. Musisz poeskeprymentować, mi trudno doradzić coś więcej na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ponieważ nie znalazłem informacji na temat wykresów w JForex, postanowiłem zapytać w tym wątku, żeby nie tworzyć nowego tematu.

Denerwuje mnie kiedy rysuje, zaznaczam poziomy itp. na jednej parze, po czym przechodzę na kolejną parę w tym samym oknie, a to co wcześniej narysowałem ukazuje się na tej kolejnej parze.

Przykład: zaznaczam poziom 1.3200 na EUR/CAD, przechodzę na EUR/USD, a tam poziom 1.3200 też jest zaznaczony. Problem jest taki, że jak zrobię analizę na jednej parze, to wszystkie kreski przeniosą mi się na inne pary.

Czy można jakoś temu zapobiec?

Edytowane przez mario77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w MT4 otwierając kolejne okna, zakładki są w rzędzie i jak jest ich ponad stan to wtedy przesuwasz strzałkami jak scroll barem. W JForex natomiast ustawiają się w kolejnych rzędach i jak tych par się na otwiera wtedy skutecznie zmniejszają wykres. Wszystko ma swoje plusy i minusy, trzeba będzie się jakoś do tego przyzwyczaić i opracować jakiś inny sposób działania. Myślałem, że można to jakoś wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można, bo inaczej jak wróciłbyś spowrotem na poprzednio wyświetlaną parę walutową to musiałbyś na nowo nakładać obiekty na wykres.

Tak jak mówię - operowanie szablonami wykresów (templates) powinno załatwić sprawę lub pozostaje czyścić wykres (Clear po kliku prawym na liście wykresów w lewym dolnym rogu) i nakładać na nowo obiekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek latami siedzi w MT4 i potem ciężko się no coś innego przestawić. Czy w Dukasie MT4 można włączyć na stałe, czy co dwa tygodnie trzeba rejestrować? Na razie zostanę przy analizach w MT4, a grze na JForex. Może z czasem się przestawię, chociaż do tej pory też leciałem na dwóch platformach Oandzie i analizie w MT4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem, że najtrudniej zmienić swoje przyzwyczajenia, bo sam kiedyś byłem uzależniony od MT4 jednak teraz nawet zniknął sentyment do niego i uważam, że JForex, mimo swoich wad, jest lepszy. Jest most MT4-Jforex więc wystarczy zawierać transakcje na jednej platformie jednak warto kontrolować co dzieje się na drugiej (przezorny zawsze ubezpieczony ;) ).

Niestety demo w Dukascopy jest tylko na 14 dni. W przypadku klientów posiadających konto rzeczywiste jest możliwość zorganizowania dłuższej ważności rachunku demonstracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wielkie dzięki Raposo,

rozumiem, że prowizję trzeba by obliczyć po uwzględnieniu kursu waluty, w której jest prowadzone konto. Tego MT4 już nie udźwidnie, przynajmniej w najprostrzy sposób z poziomu testera, może z poziomu implementacji strategii ale nie o to chodzi. A może by tak: wpłacony depozyt < 5000 USD prowizja w % za 1 lot obrotu. Dla uproszczenia Konto w USD para EUR/USD.

Pozdrawiam

PS. Umożliwi do chociaż powierzchowny szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażenie prowizji w procentach jest banalne. Skoro z tabeli wynika, że jest pobierane w najwyższym progu prowizyjnym 48 USD za 1mln USD obrotu to oznacza, że jest to 0.0048% wartości transakcji. Tylko, że procenty też się zmieniają w zależności od progu prowizyjnego w którym się znajdujesz oraz czy uwzględniasz nasz rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...