Skocz do zawartości

Rekomendacje na GPW


Akcjonariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyznaję zasadę, że najlepiej jest analizować wszystko samemu lub przynajmniej dobrze przefiltrować gotowe dane bądź analizy zanim się na ich podstawie podejmie decyzję. Mi samemu zdarza się zajrzeć co jakiś czas do analiz DM, bo też nie można powiedzieć, że nie są nic warte i nie można tam znaleźć czegoś ciekawego.

Swoją drogą dziś ruszył ciekawy konkurs KBC:

http://kbcmakler.pl/konkurs

Fajne nagrody do zgarnięcia i inwestycje realnych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawiązując do rekomendacji bankowych do określenia C/Z : KUPUJ/SPRZEDAJ /AKUMULUJ / ,to mam takie doświadczenie ,że w chwili wydania rekomendacji np. : KUPUJ -na płynnych spółkach można prawie zawsze zarobić - min.3%/5% w kilkanaście minut grając DT . Natomiast trzymając akcje przez kilka dni, to nawet 15% (w przybliżeniu -relatywnie do wielkości spółki).

A jeżeli chodzi o rekomendacje KUPUJ na mało płynnych spółkach ,to czasami po takiej informacji kurs akcji spada ( i wygląda ,to tak jakby ktosik sporo wysypywał pod info).

Już nie raz miałem tak że pod takie informacje pakowałem sie w 70% portfela i wychodziłem na tym świetnie, ale tylko przy płynnych spółkach.

Czasami zdarzało się ,że przy mało płynnych spółkach ,po informacji "K" chciałem kupic mały pakiecik i zaraz kurs podskoczył o 6%, i nie było sensu kupować, bo kurs wyleciałby w gore nawet na 10% i nagle ktoś sypie i zjazd :) od razu nasówa się pytanie jak to teraz sprzedać nie tracąc za duzo. To tylko jeden z przykładów ,który doświadczyłem na naszym parkiecie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam wrażenie że rekomendacje robione na zamówienie mają słabą wartość merytoryczną, jeżeli jakaś spółka zamawia rekomendacje to nie ma innego żeby dom maklerski nie podciągnął jej trochę. Podobnie rzecz się ma w credit ratingu

W rekomendacjach banków i na większości stron denerwowało mnie to, że wszystkie są praktycznie publikowane już po czasie. Samemu nie za bardzo ogarniam wszystkie spółki, pary walut, fundusze więc szukałem i znalazłem stronkę inwestycje, gdzie rekomendacje podawane są w czasie rzeczywistym, co ma znaczenie bo publikowane są również wejścia/wyjścia na rynku Forex. Jak dla mnie to na razie najlepsza strona na jaką trafiłem, na wstępie dla każdego określane jest jak powinien inwestować, aby wszystkiego nie stracić, jaki kapitał angażować, jak określać SL i TP.

Dla osób, które szukają 100% zwrotu kapitału w miesiącu lub każdego dnia od razu mówię, że to nie dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...