Skocz do zawartości

Szukam brokera który umożliwia otwarcie dużych zleceń


dextrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

No to mamy ciut skomplikowaną sytuację... :)

DAX na MT4 to zawsze CFD więc czy ECN, STP czy MM to mało istotne, bo ostatecznie i tak broker będzie stroną transakcji - ważniejsze jest skąd bierze płynność dla CFD żeby zabezpieczyć się dalej. Zazwyczaj solidne marki sobie z tym radzą, a mali brokerzy już gorzej. It is how it is... ;) Dlatego osobiście patrzyłbym bardziej na inne elementy oferty.

I najważniejsze - zależy o jaki lot na DAX-ie chodzi. U brokerów z MT4 występują dwa warianty:

  • loty - wolumen startuje od 0.01 lub 0.1 lota
  • kontrakty - tu minimum wynosi 1.0 "lota"

Ma to też przełożenie na wartość samej transakcji, czyli też wartość 1 pipsa i wymagany depozyt.

Zestawienie brokerów oferujących DAX trochę powinno więcej wyjaśnić na konkretnych przykładach:

https://forexclub.pl/brokerzy-forex-dax-porownanie/

Zakładam, że przy wolumenie 250 chodzi o kontrakty. Większość stawia ograniczenie w wysokości 100 lotów na pojedynczą transakcję. Oczywiście, można to łatwo obejść otwierając kilka pozycji od razu po sobie. Ale kłopotliwe, bo trzeba wszędzie przesuwać ten sam SL itd. Jednym z wyjątków jest IC Markets, który ma limit ustawiony właśnie na 250 lotów. Spread jest całkiem dobry, a sam broker jest jednym z największych (detalicznych) na świecie więc i z obsługą takich pozycji nie powinno być problemu.

https://forexclub.pl/ic-markets/

Tickmill wychodzi taniej ale potrzebne większe zabezpieczenie + limit 100 lotów na transakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

dzięki za odpowiedź, też myślałem o IC, tak chodzi mi o kontrakty, a czy jest jakaś możliwość aby otwierać jednym zleceniem kontrakty większe niż 250 LOT? chodzi mi o to aby móc handlować od 0,01 do więcej niż 250 lot

Edytowane przez dextrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeśli broker nałoży ograniczenie wolumenu na serwerze to tego nie przeskoczysz w inny sposób niż otwarcie kolejnego zlecenia. Może to być oczywiście zrobione pół sekundy po pierwszym, jednak MT4 nie daje możliwości na przeprowadzenie dwóch takich operacji w jednej chwili, nawet z wykorzystaniem automatu.

No i jeśli klik "buy", zmiana lota (lub nie) i ponowny klik "buy" to dla Ciebie niesatysfakcjonujące rozwiązanie, to można pokombinować właśnie z EA lub skryptem, który będzie otwierał dwie pozycje po sobie po jednym uruchomieniu/kliknięciu.

 

btw. w IC Markets dla naszych Klubowiczów obowiązuje rabat -21% na prowizje ale nie dotyczy to niestety indeksów (tam jest tylko spread). Jednak w gratisie dajemy też Program Podatek do rozliczeń transakcji ;)

https://forexclub.pl/program-forex-club-podatek-w-wersji-6-0-juz-dostepny-2020/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem takiego gotowca (ale też nie szukałem) jednak myślę, że najlepiej byłoby gdyby ktoś Ci zapropgramował taki mały wynalazek zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Koszt nie powinien być duży (napewno mniej niż jednokrotność spreadu przy 250 kontraktach na DAX-ie :D ).

Odezwij się do http://fxcraft.biz

Chłopaki znają się na rzeczy ;) 

Na hasło "Forex Club" powinieneś otrzymać dodatkowy rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat można zaprogramować tak, aby otwierał wskazaną ilość, czyli;

- masz dwa przyciski - Buy / Sell + wybór lota

- jeśli limit dla danego instrumentu wynosi 250.0, a Ty chciałbyś otworzyć np. 300.0, to automat musiałby działać tak, że otwiera max = 250 + 50 (lub inne X, które wynika z różnicy vol. max.)

I tu automat nie ma gdzie się gubić, bo musi wykonać tylko dwa polecenia. Napewno będzie to szybsze niż oko-myszka-palec.

Ja tak to widzę ;) Dla programisty raczej nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bardziej chodzi mi to to że jak sobie poprzeliczałem to na przykład 250 lotów na IC markets trzeba podzielić przez 30 aby uzyskać odpowiednik na AXI, w sensie, przy wolumenie wstawiamy transakcje 0,06 na axi to aby uzyskać taki sam zysk z tego samego ruchu na IC trzeba by było wejść wolumenem 1,8 lota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym pisałem na początku. Niektórzy brokerzy mają kontrakty, inni loty. Mimo, że MT4 dopuszcza tylko jedną terminologię ("loty"), to wartość tych transakcji będzie różna (patrz tabela).

No i jeśli chcesz otwierać na raz 250 lotów w sensie LOTÓW, to problem będzie taki sam, bo i limit wolumenu niższy. 

Więc musisz ustalić jakim wolumenem chcesz grać na transakcję i wtedy może uda się coś doradzić ;) 

Cytat

a jak by miał otworzyć na raz 40 transakcji? a później je zamknąć? jak to będzie czasowo

No cóż... jakieś 20 razy dłużej niż przy 2 transakcjach ;) standardowy czas egzekucji u większości brokerów to ok. 0,2-0,3 sekundy więc można liczyć, że chwilę to będzie trwało (4 sekundy conajmniej). Ale im więcej transakcji, tym większe ryzyko, że cały proces się przedłuży, a raczej nie skróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale wcześniej pisałeś o 250 lotach... ;) Więc powoli zaczynam się gubić o czym mówimy.

Z tymi 10 000 lotami nie chce mi się wierzyć - podeślij może nazwy tych brokerów?

Jak pisałem wcześniej, nie tyle regulacje będą tu decydujące, co sam broker, jego marka czy "rozmiar" firmy. Totalnie odpuściłbym sobie jakieś małe krzaki lub brokerów o bardzo wątpliwej reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem i na moim celowniku jest trzech brokerów:

- Dukascopy - tam jest od 1 lot do 1000 lot

- Purple trading - od 0,01 do 1000 LOT

- Instaforex - od 0,01 do 10000 LOT

Co do wartości 250 lot to za jakiś czas mogę ją znacznie przekroczyć i szukam bezpiecznego brokera gdzie mogę to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dukascopy ma 250:

https://www.dukascopy.com/swiss/english/forex/forex-trading-accounts/margin/

Purple Trading ma słabego dostawcę płynności dla DAX więc na 100% też mają jakiś limit - potem sprawdzę jaki, ale napewno nie jest to 1000 lotów... ;) 

InstaForex ma informację pod tabelą:

Cytat

Maksymalna kwota transakcji CFD wynosi 100 lotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja patrzyłem po tym co przesyłam Ci na obrazach, szczególnie w przypadku purple wielkości lotów odpowiadają tym w AXI, cxzyli 2 na axi to 2 na purple, a 1000 na purple to 500 razy więcej, a interesowałeś się kiedyś brokerem fxMTF?

czy Twoim zdaniem Purple jest warty uwagi jako broker? nie mogę znaleźć informacji jaki jest jego bank depozytowy i czy rachunki są na oddzilenych kontach zabezpieczone,  Już mi się troche mózg lasuje, a chce znalźć brokera który będzie w pełni odpowiadał mojemu zapotrzebowaniu, a Ty z jakiego korzystasz jeśli mogę zapytać? 

Dukascopy.jpg

Purple.jpg

Edytowane przez dextrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko jeden mały dość istotny niuans... to screeny z kont DEMO ;) 

Trzeba patrzeć tylko i wyłącznie na kontach rzeczywistych, bo przecież na demo pozycje lądują w próżni i nie są nigdzie realizowane ani zabezpieczane. Często brokerzy zaniedbują "konfigurację" serwerów demonstracyjnych, bo raz, że to tylko pokazówka, a dwa, że szkoda na to czasu, bo na tym nie zarabiają. Dlatego jakbyś miał w coś wierzyć, to bardziej polecam oficjalne informacje ze strony brokerów, które muszą być aktualne. A takowe Ci podesłałem.

Cytat

a interesowałeś się kiedyś brokerem fxMTF?

 

fxMTF to nie broker tylko partner brokera LMAX, tak samo jak my jesteśmy ich partnerem ;) Mam konto w LMAX od... 2010 roku? Ogólnie jest OK, cechują się bardzo dobrą egzekucją zleceń ale jest to broker dość nietypowy, tj. skupia się bardziej na klientach instytucjonalnych, niż detalicznych. Nie wszystkim to odpowiada.

I jeśli chodzi o LMAX - dane dot. DAX-a masz w tabeli, którą wcześniej Ci wysłałem:

https://forexclub.pl/brokerzy-forex-dax-porownanie/

O samym brokerze i modelu MTF możesz poczytać tutaj:

Cytat

czy Twoim zdaniem Purple jest warty uwagi jako broker? nie mogę znaleźć informacji jaki jest jego bank depozytowy i czy rachunki są na oddzilenych kontach zabezpieczone,  Już mi się troche mózg lasuje, a chce znalźć brokera który będzie w pełni odpowiadał mojemu zapotrzebowaniu, a Ty z jakiego korzystasz jeśli mogę zapytać? 

Purple jest stosunkowo nowym brokerem ale prezentuje się dobrze. Zachowują dużą transparentność, stawiają na dobrej jakości edukację, udostępniają ciekawe narzędzia... Osobiście podoba mi się to podejście ale dopiero planuję ich przetestować na koncie realnym po wakacjach więc jeszcze. nie mogę wypowiedzieć się pod kątem egzekucji zleceń czy spreadów.

Ale uwierz mi na słowo lub napisz do nich maila - Purple na 1000% nie ma takiego wolumenu. max. na DAXie. Mam info z pierwszej ręki, że DAX nie jest ich najmocniejszą stroną. IC Markets wypadnie tu napewno lepiej.

Z ciekawostek - dla naszych Klubowiczów przygotowali promocję z obniżoną o 20% prowizją, która niebawem się kończy więc jak chcesz ich przetestować na małym depozycie to warto już odpalić sobie takie konto, bo nie wiem czy przedłużą:

https://forexclub.pl/purple-trading/

Pod kątem bezpieczeństwa - to broker wywodzący się z Czech ale działa jako cypryjski więc muszą prowadzić segregowane konta. Gwarancja depozytu jak u każdego Cypryjczyka - w 100% do 20 000 EUR. Nie wiem gdzie mają swój bank (pewnie Czechy albo Cypr) ale konta w PLN są dostępne więc jest to zaleta. 

11 godzin temu, dextrr napisał:

jeszcze pytanie mam, Ty pisałeś opinie na forexcheck odnośnie sprawdzania czy broker jest uczciwy? :)

Nie kojarzę forexcheck więc albo to pomyłka, albo ktoś się podszył pode mnie lub mnie skopiował - ale to napewno nie ja ;)

Właśnie z ciekawości wszedłem na tę stronę i sorry ale... jak w rankingu TOP8 znajduje się IronFX, który od 5 lat nie wypłaca kasy klientom, Markets.com, który sprzedaje dane osobowe innym firmom, UFX, który dostał karę finansową za wprowadzanie w błąd swoich klientów i ETX Capital, który jest jednym z najgorszych brokerów z jakimi miałem do czynienia, to dla mnie ta strona ma wiarygodność bliską zeru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze dziękuję Ci za odpowiedź :) u mnie w domu czeka na Ciebie dobre szkło schłodzonego trunku jeśli tylko będziesz w okolicach Warszawy :) dzisiaj zarejestruje się na purple i zobaczymy co będzie :) wydawało mi się, że demo odwzorowuje realne konta pod tymi względami, przynajmniej jak sprawdzałem konta to na demo były takie same wartości jak na realu, a słyszałeś coś o capital index?

a jeśli chodzi o purple to zakładać konto ECN ESMA czy ECN bez ESMA?

a na LMAX jakie jest maksymalny wolumen?

co znaczy klientach instytucjonalnych?

jeśłi chodzi o tamtąstrone, to tylko tak mi się skojarzyło, tam pisał jakiś Rafał z Trójmiasta, i uznałem, ze może to Ty

Edytowane przez dextrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Warszawy rzadko ale w Krakowie co roku jesteśmy na Invest Cuffs w marcu ;) (poza tym rokiem, "bo wirus"). Dobrego bourbonu nigdy nie odmawiam :D 

To jak otworzysz już konto w Purple, daj znać - jestem ciekaw limitu, no ale nadziei wielkich bym nie miał.

2 godziny temu, dextrr napisał:

a słyszałeś coś o capital index?

Tylko słyszałem, a raczej jedynie widziałem reklamy. Nie znam nikogo kto by tam handlował (to akurat słabo świadczy :D ), ale licencja z Wielkiej Brytanii to zawsze argument "za". Tyle, że jak przeglądam warunki i spready to plasują się raczej wyraźnie poza czołowymi firmami (i to może powód dlaczego żaden z moich znajomych tam nie handluje).

2 godziny temu, dextrr napisał:

a jeśli chodzi o purple to zakładać konto ECN ESMA czy ECN bez ESMA?

W przypadku Purple chyba jesteś skazany na ECN z ESMA ;) 

2 godziny temu, dextrr napisał:

a na LMAX jakie jest maksymalny wolumen?

Z tego co widzę na realu na MT4 mobile to 10.0 lotów (mają loty / nie kontrakty) ale sprawdzę jeszcze jutro na MT4 stacjonarnym.

2 godziny temu, dextrr napisał:

co znaczy klientach instytucjonalnych?

To znaczy, że skupiają się na klientach o określonym kapitale (wyższy niż średniego detalisty), obrocie (im więcej, tym lepiej) i preferencjach (nieistotny jest panel klienta, wpłaty Skrillem, szkolenia, narzędzia, inne udogodnienia).

Nie wszystkim to odpowiada ;) 

2 godziny temu, dextrr napisał:

jeśłi chodzi o tamtąstrone, to tylko tak mi się skojarzyło, tam pisał jakiś Rafał z Trójmiasta, i uznałem, ze może to Ty

Ok. Ja akurat Paweł więc to napewno nie moja opinia chociaż na tego typu stronach nie brakuje fejkowych wpisów - czasem nawet sami brokerzy wynajmują firmy reklamowe, żeby "dbały o ich PR" na takich stronach. Ale to są zazwyczaj te podejrzane, bardzo pozytywne opinie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co to invest cuffs?

- nadzieja ponoć umiera ostatnia :)

- burbonu nie mam, ale nie jest to problem się zaopatrzyć

- na axi mam dla dax 1:20 - jeśli purple ma większą to i tak będzie lepiej

- czy w przypadki instytucjonalnego mogę też starać się o zwiększenie możliwości handlowych?

- co do opinii to wiem, nie tylko brokerzy tak robią - te same firmy zarówno trollują jak i dają opinie pozytywne, bardziej mi chodziło o wpis, że ta osoba sprawdza brokera zadając mu pytanie czy broker ma prawo być drugą stroną transakcji, oraz czy w jakichkolwiek okolicznościach może otwierać pozycje przeciwne do pozycji klienta

- jutro będe dzwonił do purple i spróbuje się dowiedzięć jeszcze kilku rzeczy, ale zastanawiam się czy nie podzielić kapitału na dwóch brokerów - na ten moment najbardziej interesują mnie purple i dukascopy - i handlować na obu te same transakcje

- będe wdzięczny jak sprawdzisz jak to wygląda na Lmax pod względem wolumenu, 10 lotów, czyli handel zaczyna się od 0,01?

Edytowane przez dextrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...