Skocz do zawartości

Obecna sytuacja rynkowa - dyskusja


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kontynuując poprzednie analizy...

USD/PLN odbicie od wsparcia jednak jest szansa na kolejne podejście i jego przełamanie.

EUR/USD przebiło opór i kontynuuje wzrosty.

Na naszej stronie nowa analiza GBP/USD:

http://forexclub.pl/artykuly/wiadomosci/analizy/gbpusd-03012012-srednioterminowa-konsolidacja/

Zapraszam do wymiany uwag i poglądów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GBP/USD na wsparciu 1.54. Jest szansa na wybicie z prawie dwumiesięcznej konsolidacji.

USD/PLN najwyżej od marca 2009 - 3.5450. Kurs szybko wyszedł z rejonu oporu. Zwiększa się prawdopodobieństwo większej korekty.

EUR/USD luka w dół na otwarciu i spadek kursu do 1.2660 jednak w nocy nastąpiła realizacja zysków i wróciliśmy do oporu (wcześniej wsparcia) na 1.2760. Stabilizacja czy odbicie i kolejne próby poprawienia lokalnego dołka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No jak już pewnie widzisz na EURUSD został utworzony LOWER HIGH (potwierdzona formacja odwrócenia trendu 1-2-3), pięęękne silne spadkowe świece i przebita linia średnioterminowego trendu (którą narysowałeś), spadki zatrzymały się idealnie na poprzedniej strefie podaży i teraz pod wieczór EURUSD trochę odbija ale widać że nie ma siły ten ruch w górę. Zobaczymy jutro, ale ja obstawiam spadki :) i ja na tym LOWER HIGH grałem na spadek :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Euro dostaje po tyłku. Dzięki temu mamy do czynienia z ciekawą sytuacją na EUR/CHF. Kurs zbliża się do 1.20, czyli wartości nad którą SNB chce utrzymać eurofranka za "wszelką cenę" ;).

Wg mnie prawdopodobnym scenariuszem jest szpila w dół, wycięcie SL, które tam zalegają, a następnie silne odreagowanie.

post-3-0-71007100-1328046409_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

EUR/CHF ucieka od ustalonego przez SNB minimum na poziomie 1.20. Jesteśmy już więcej niż 100.0 pips ponad tą granicą. Czyżby szykowało nam się większe odbicie? Na razie wszystko na to wskazuje ale na horyzoncie opór na 1.2130.

SWAP dla pozycji długiej jest obecnie dodatni więc czas gra na naszą korzyść ;).

post-3-0-41352600-1328800706_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

jak oceniacie obecna sytuacje na euro/usd na MN i W. Dopatrzyl sie juz ktos sygnalow kontynuacji ruchu na MN? Tam mamy duza czerwona swiece i przebicie l. wsparcia (widzi to ktos podobnie?) Na weekly mamy doji - chyba trzeab czekac na rozwoj wydarzen. Wydaje mi sie, ze ta miesieczna sytuacja troche komplikuje obraz rynku teraz, gdyz tam juz powoli dochodzimy do 50% cofniecia na tej swiecy, a z drugiej strony na W i D mielismy rynek mocno juz wyprzedany.

pozdr.Piotr

PS chyba nie moge dodac screen shotow?!, (a chcialem to teraz pokazac.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...