Skocz do zawartości

Obecna sytuacja rynkowa - dyskusja


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji i wymiany uwag na temat aktualnej sytuacji rynkowej. Możecie pisać tu dowolne rzeczy, o ile powiązane są w jakimś stopniu z rynkami finansowymi :). Coś a'la Forexowy HYDE PARK.

Sam zapraszam do śledzenia analiz, które staramy się przygotowywać i umieszczać na naszej stronie głównej (zakładka Analizy, obok Aktualności). Tu będę ograniczał się do komentarzy rynkowych i samej dyskusji, analizy pozostawiam Wam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie wcześniejszej analizy USD/JPY, szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że wybicie górą nastąpi tak szybko :). Miłe zaskoczenie przez rynek. Obecnym wsparciem jest były opór - jeśli zostanie utrzymany przez kolejną dobę, bardzo prawdopodobne będzie dalsze umacnianie się dolara względem jena, tak jak zakładała pierwotna analiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dane gospodarcze z USA są lepsze niż się spodziewano:) , FED zostawił stopy procentowe na niezmiennym poziomie (tak jak się spodziewano), więc dolar zyskuje ku uldze Japońskiego Banku Centralnego. Przed publikacją danych z USA były spekulacje o konieczności interwencji Japończyków. Jednak to na razie to tylko korekta a nie trend, i pewnie tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar się umocnił? Zależy względem czego ponieważ wychodzi na to, że dolar się osłabił ale jednocześnie jen bardziej ;).

Cóż, nie zawsze warto tłumaczyć sobie dane zachowanie rynków fundamentami. Dlatego też wolę stosować samą AT nie pytając po fakcie "a dlaczego tak?".

Ciekawą sytuację mamy na USD/CHF. Ta para ma specyficzne trendy na zasadzie "regału". Schodzi półkami coraz niżej - 100 pips w dół, konsolidacja na 50 pips, znów 100 pips w dół i tak dalej. Osobiście czekam na wybicie poniżej 0.9390 i kontynuację spadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale na początku tygodnia możliwy jest spadek, gdyż rządowi nie udało się sprzedać zakładanej ilości obligacji (przynajmniej tak przeczytałem). Chyba sobie jednak daruję przygodę z analizą fundamentalną, ponieważ połowa wiadomości zaprzecza sobie nawzajem i wrócę do sprawdzonej technicznej. Mógłbym "ważyć" informację jednak to raczej zabawa dla pozycyjnych. Mógłbym jeszcze spróbować połączyć te obie ale techniczna zarobiła dla mnie ponad 60% w 2010 i chyba na tym się dalej skupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja mam pytanie jak decyzja o obniżeniu ratingu USA wpłynie na kurs złota. W moim odczuciu po takiej decyzji kurs złota ruszy ostro w górę - czy może się mylę.

W pierwszym momencie na pewno tak. Trudno powiedzieć jak to będzie wyglądać w ciągu tygodnia. Czeka nas kilka interwencji na rynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było tak dużych luk na rynku EURUSD i złota więc wpływ jest dość istotny. Jednocześnie złoto bije kolejne rekordy kosztując obecnie 1700 USD za uncję.

Tak jak napisał Janusz - na początku zawsze jest widoczna reakcja - dla pewnej części rynku było to na pewno jakimś zaskoczeniem. Teraz zobaczymy co zrobią banki centralne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dniu dzisiejszym weszły w życie zmiany wprowadzone przez CME Group, czyli największą giełdę towarową na świecie. Zmiany dotyczą wysokości depozytów zabezpieczających dla kontraktów na metale - złoto, srebro i miedź. W tym pierwszym wymagania kapitałowe wzrosły aż o 21%. W pozostałych dwóch trochę mniej, odpowiednio 16% i 18%.

Prawdopodobnie to było jednym z bodźców silnej przeceny kruszców. Od lokalnego szczytu kurs złota poleciał już w dół o ok. 20%. To historyczny rekord pod względem dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Niech mi ktoś wytłumaczy bo nie kapuję - oceniłem ze Euro będzie dziś spadało względem dolara ponieważ:

- wczorajsze dane makro dotyczące eurostrefy były złe,

- wczorajsze dane makro ze Stanów były optymistyczne,

- problem zadłużenia w eurostrefie nadal nie jest rozwiązany

- hiszpańskie obligacje sprzedawały się ciężko

- dzisiejsze dane makro ze Stanów były optymistyczne

Tymczasem patrzę an wykres a ten grzeje na północ. Czytam popołudniową analizę at w niej stoi:

"Obserwowane odbicie notowań EUR/USD to także wynik lepszych danych makroekonomicznych z USA". Nie widzę związku, chyba wspólna waluta powinna akurat słabnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawdę było nigdy się nie dowiesz. Zawsze po fakcie znajdzie się analityk, który to mądrze wytłumaczy jednak jak akcja dzieje się "na gorąco" wszystko staje się trudniejsze. Ogólnie rozchodzi się o dwie rzeczy:

- rynek dyskontuje wszystko,

- głównie to co zaskakuje, wywołuje reakcję.

Co mogę powiedzieć... Kwestią doświadczenia jest szybka i właściwa ocena sytuacji i wybranie bardziej prawdopodobnego scenariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ECB obniżyło stopy procentowe o 25 pb do poziomu 1.00%. Najpopularniejsza para walutowa na skutek tego zanotowała wzrost o ok. 40.0 pips.

14:30 - konferencja ECB. Mamy sygnał, iż nie ma jednomyślności co do dalszych obniżek stóp % w strefie euro.

EUR/USD początkowo notuje wzrost do oporu 1.3450, po czym osunęło się już łącznie o 120.0 pips do wsparcia 1.3330.

post-3-0-69204200-1323353619_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...