Skocz do zawartości

TMS Brokes


JanB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TMS Brokers od jakiegoś roku stosuje zmianę warunków w zależności od pory doby i tak
- o godz 22:00 do 8:00 dnia następnego zmienia spred w górę o 100% na wszystkich instrumentach
- Punkty Swap są różne w zależności, czy to long czy shrot
- Spred na EURUSD w dość krótkim czasie (ok 1 roku) wzrósł z 1 do 2 pipsów
Czy ten broker ma zamiar zejść z rynku, Czy o co jemu chodzi?
Co szanowne forum o tym sądzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie jestem na bieżąco z ofertą TMS i dawno tam nie trejdowałem ale tak na szybko nasuwa się kilka pytań/odpowiedzi:

1) na wszystkich, wszystkich? Jest ustawiany na sztywno czy zmienny ale średnio 2x wyższy?

2) to akurat normalne. Bardzo rzadko spotyka się żeby swap na L był +X i na S -X. Swapy wynikają z różnicy stóp procentowych na danych walutach + marża brokera. I nie jest w sumie powiedziane, że ta marża jest identyczna w % na wszystkich instrumentach.

3) A pozostałe warunki się nie zmieniły (np. zrezygnowali z dodatkowej prowizji, pakując ją w spread)? 2 pips to dużo, nawet jak na obecne okoliczności na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, raposo napisał:

Cześć,

Nie jestem na bieżąco z ofertą TMS i dawno tam nie trejdowałem ale tak na szybko nasuwa się kilka pytań/odpowiedzi:

1) na wszystkich, wszystkich? Jest ustawiany na sztywno czy zmienny ale średnio 2x wyższy?

2) to akurat normalne. Bardzo rzadko spotyka się żeby swap na L był +X i na S -X. Swapy wynikają z różnicy stóp procentowych na danych walutach + marża brokera. I nie jest w sumie powiedziane, że ta marża jest identyczna w % na wszystkich instrumentach.

3) A pozostałe warunki się nie zmieniły (np. zrezygnowali z dodatkowej prowizji, pakując ją w spread)? 2 pips to dużo, nawet jak na obecne okoliczności na rynku. 

1. Tak, na wszystkich instrumentach dostępnych na platformie TMS Brokers tak równo co dnia inwestycyjnego w godzinach 22:00 - 8:00 dnia następnego jest zmienny a wartość jego zmienia się o 100% w górę biorąc wartość spredu w godzinach 8:00 - 22:00. Rozmawiałem w tej sprawie z konsultantem, który powiedział mi, że realizują to w ten sposób dlatego, że w godzinach 22:00 - 8:00 spada ruch

2. Przez wiele lat (jestem u nich od roku 2012) do ok 2018, Swap dla L jak i dla S był jednakowy. Od roku ok 2018 swap L wynosi minus , a S wynosi plus ale jest trzykrotnie mniejszy os spredu L. Jestem ciekawy, czy u wszystkich brokerów tak jest to realizowane?

3. Spred przez wiele lat na parze EURUSD wynosił 1 pips niezależnie od pory dnia inwestycyjnego. Tak jak wspomniałem wcześniej, ok roku 2018 spred skoczył na stałe na 1,5 pipsa, potem na 1,7 a od kilku miesięcy na 2 pips. i od tego momentu jest podnoszony o 100% we wspomnianych wcześniej godzinach handlowych .

Tak na marginesie chcę zapytać, czy na rynku polskim jest jakiś wiarygodny broker, który nie stosuje tego typu praktyk, oraz czy jest pod nadzorem KNF. Coraz częściej myślę o zmianie brokera  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Z powodu zmniejszonej płynności na niektórych instrumentach może wzrosnąć spread i to naturalne zjawisko. Ale czy na wszystkich i na sztywno od godziny X do godziny Y? To już rozwiązanie dość hmm.. archaiczne. Stosowali je brokerzy jakieś 10 lat temu. Teraz przeważnie działa to dynamicznie "w zależności od sytuacji".

2 i 3) Tutaj informują, że spread wynosi teraz 1-1,1 pips:

https://www.tms.pl/rynek/wykresy/EURUSD

Moje konto realne w TMS jest raczej zawieszone, bo nie logowałem się na nie kilka lat więc nie mam jak zweryfikować czy dane się zgadzają więc możesz wrzucić screena z obu w danej chwili - jestem ciekaw czy to się pokrywa.

Odnośnie swapu, nie napisałeś o jaki instrument chodzi ale patrząc na EUR/USD widać, że swapy są w obie strony na minus (to efekt marży i niskich stóp procentowych w US i EU), ale nie są symetryczne. 

Przejrzałem jeszcze kilka instrumentów i nigdzie tak nie było. Albo nie rozumiem o co chodzi ;) 

///

Czy jest jakiś inny broker, który ma korzystne swapy i nie zwiększa spreadu w okresie niskiej płynności, a przy tym jest wiarygodny i bezpieczny? Nie :) Spread w zdecydowanej większości przypadków zależy od płynności na rynku, a swapy wynikają z warunków rynkowych i marży brokera, a więc mogą się zmieniać praktycznie codziennie.

Można co najwyżej znaleźć rachunki, gdzie swap będzie korzystniejszy z uwagi na mniejsze marże samego brokera. Zresztą podobnie ze spreadem. 2,0 pips na EUR/USD to dużo. Nawet 1,5 pips to już ponad średnią.

W Tickmillu np. łączny koszt transakcyjny (rynkowy spread + prowizja) to ok. 0,5 - 0,6 pips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

TMS Brokers całkiem przemeblowuje ofertę CFD na akcje.

Doszło 1300 spółek, obniżono prowizję oraz zlikwidowano opłatę minimalną. Wygląda to teraz całkiem nieźle:

https://forexclub.pl/tms-brokers-rozszerza-oferte-cfd-na-akcje-i-obniza-prowizje/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...