Skocz do zawartości

Sygnały Forex


MarioFKS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponoć można pytać o takie rzeczy więc pytam.

Czy korzystał ktoś kiedykolwiek z płatnych serwisów z sygnałami forex?

Od jakiegoś czas przyglądam się takim serwisom i jednym z ciekawszych wydaje mi się ten: https://optimoomfx.com

Prowadzi go Niejaki Mihai Iacob można go znaleźć w serwisach społecznościowych:

https://ro.linkedin.com/in/mihai-iacob-5856b790

https://www.facebook.com/mihaiiacobfx/

https://twitter.com/mihaiiacob1

Jest też autorem rumuńskiego serwisu edukacyjnego:

https://forexedu.ro

Publikuje również tutaj:

https://www.tradingview.com/u/OptimoomFX/

 

To wszystko sprawia, że w mojej ocenie jest dość wiarygodny. dlatego interesuje mnie czy ktoś korzystał/korzysta z płatnych sygnałów tego Pana. 

Aktualnie nie ma oferty miesięcznej tak jak widzimy na stronie a "Lifetime" kosztuje 250 usd. Gdyby była grupa która chciałaby się złożyć na tego typu serwis chętnie zorganizuje zbiórkę.

Koszt 250 usd / ilość chętnych

 

1. MarioFKS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zaznaczam, że nie korzystałem z usług w/w Pana ale i tak będę mocno krytyczny i to wynika z moich doświadczeń z tego typu serwisami przez ostatnie... 13-14 lat. Było już wielu takich magików. I ten niespecjalnie różni się od reszty - strona na której brak wiarygodnych wyników z przeszłości -> tu w sumie brak jakichkolwiek -> zakładka Performance prowadzi do formularza kontaktowego żeby... no właśnie, nie wiem co? :) A przecież to kluczowy element, który ma zadecydować czy ktoś będzie tym zainteresowany, czy też nie.

Widzę, że cena to 200 USD, nie 250. "Dożywotnio" - bo ostatecznie i tak to trader zdecyduje kiedy przestanie dawać sygnały.

Czytamy dalej:

Cytat

"We achieve an average of 2000 to 5000 pips monthly."

No to rozstrzał średniej bardzo duży. Ale zakładając, że średnio to 3500 pips miesięcznie. Rocznie 42 000 pipsów (!!). Przy 1.0 locie na EUR/USD daje nam to prawie 1,8 mln zł. A przecież 1 lot to wcale nie tak dużo. Dodając procent składany po roku można ten wynik zwiększyć kilkunastokrotnie. Ktoś się na to nabiera? :)

Rozliczenie abonamentowe, nawet w perspektywie "dożywotniej", sprawia, że wynik traci na znaczeniu, a liczy się sprzedaż. Jeśli po 3 miesiącach okaże się, że raz jest na +, raz na -, to zaczyna się zwodzenie, żeby utrzymać dobry PR - "zmieniły się warunki rynkowe", "pracujemy nad dopracowaniem strategii", "perspektywy na przyszłość są lepsze" itd.. Aby tylko w świat nie poszło, że "oszust". Tak to zazwyczaj robili inni w przeszłości.

Tu są tylko dwa sensowne wyjścia:

  1. publikowanie bieżących statystyk poprzez niezależny serwis, który będzie odpowiadał za ich weryfikację
  2. wynagrodzenie zależne od osiąganych wyników (wtedy jak nie zarobisz, to i on nie zarobi).

Inaczej to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na stronie jest 200 USD, ale obserwując kanał na telegramie wiem, że aktualna cena to 250 usd. Gość daje też sygnały za darmo więc w jakiś tam sposób można to zweryfikować. Trochę rozmawiałem z gościem na telegramie. Jak sam twierdzi: "nie uczynię cię milionerem ale jakiś 1k-2k wpadnie". Masz rację, że to loteria gdybym był tego w 100% pewny bez pytania wykupiłbym kanał i poprostu zarabiał. A składając się chcę zminimalizować ew. stratę. Dla leniwym może być HIT a może być KIT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta strona jest dawno nieakutalizowana i raczej nie kładzie na nią w tej chwili jakiegoś nacisku. Ale to moje subiektywne odczucie. Generalnie z wcześniejszych rozmów z nim można się dowiedzieć, że on sam nie liczy pipsów. Twierdzi, że to oszustwo.

Myślę, że to być może nawet nie jest temat dla starych wyjadaczy tylko dla nowych którzy chcieliby skorzystać z rad bardziej doświadczonego "terjdera". Myślę, że to iż można go sprawdzić w tylu różnych serwisach pod tym samym Imieniem i Nazwiskiem coś tam jednak znaczy a może się mylę. Jak mówiłem moim zdaniem to temat dla nowicjuszy takich jak ja. Dzisiaj w swojej darmowej grupie podał taki sygnał ze swojej grupy premium.

 

 

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kogoś interesuje więc jakby co proszę mnie uprzedzić żebym tego nie wklejał. Więc tak wczoraj taka sytuacja, zamknąłem połowę pozycji którą widzimy powyżej.

Nie wiem jak dodawać zdjęcia w poście więc dodaje posty jeden pod drugim aby było czytelniej.

 

Screenshot_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK uzupełnię, co się działo dalej tak abyśmy mieli cały tydzień i już nie będę dodawał, bo tylko mnie to interesuje :P

Tutaj mamy czwartek co się działo ? Info :

Screenshot_1.jpg.8ddd810d95a2eef76150ca93f02acc20.jpg

 

Ja zamknąłem TAK:

Screenshot_2.thumb.jpg.6521e64ebd952658d0feb4a8a783c2be.jpg

 

Oraz sygnał:

Screenshot_3.jpg.58076a873bb2166a082d92d52c7e0651.jpg

To chyba na tyle. Za chwilę dodam piątek jeśli czegoś brakuje to uzupełnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIĄTEK:

Sygnał:

Screenshot_4.jpg.11f262378e83ff488250bc8fc596973d.jpg

 

INFO:

Screenshot_7.jpg.11cb7ebd2ac22a0ba76d96b054c91250.jpgScreenshot_8.jpg.85b093a91c4827d629f00a785b57c62a.jpg

 

Ja zamknąłem obie pozycje ponieważ nie chciałem trzymać przez weekend.

 

Screenshot_5.thumb.jpg.5caf2aa3fc57b612d7a0080354c7b06d.jpgScreenshot_6.thumb.jpg.a8e9ad2003edde602b7c4e1db9fb22bf.jpg

 

Zostawiłem otwarte tylko AUDCAD.

Wszystkie pozycje zamykałem "na czuja" nie mam żadnej logicznej argumentacji dlaczego tak a nie inaczej. Nie sprawdzałem też czy warto było czekać na TP itd.

Jak widać po tygodniu chyba nie jest tak źle, jak myślicie?? :) Chociaż biorę pod uwagę, że to mogła być tylko szczęśliwa seria ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem we wcześniejszych postach, krytyka bierze się przede wszystkim z tego, co jest zaprezentowane na stronie tego Pana (obiecanki paru tyś pipsów miesięcznie, brak jakiejkolwiek możliwości weryfikacji wyników historycznych w sposób transparentny) i zasadności prowadzenia biznesu z sygnałami (wynagrodzenie pobierane za abonament, a nie uzależnione od osiąganych wyników).

Nie mówię, że nie zarabia. Nie mówię też, że się nie zna. Ale statystycznie patrząc na ostatnie 13-14 lat, zawsze kończyło się to tak samo. Czasem trwało to miesiąc, czasem pół roku, czasem rok... Przychodziła seria strat, tłumaczenia, obietnice, rozpalanie nowej nadziei i owieczki podążające za pasterzem spadały w przepaść razem z nim ;) 

Ale oby tym razem było inaczej! Powodzenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. jeśli planujesz dalej go obserwować, to wrzucaj zagrania z jakimiś podsumowaniami typu miesiąc/kwartał. Myślę, że wtedy będzie łatwiej znaleźć partnera do zrzutki ;) Kto wie, może nawet my pokusimy się o jakiś oficjalny test, żeby zweryfikować niczym Mariusz Max Kolonko "JAK JEST" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie wiem na ile wystarczy mi samozaparcia aby wszystko tutaj wrzucać ale postaram się w miarę na bieżąco co jakiś czas wrzucać co tam u tego Pana. Może już nie aż tak dokładnie jak teraz każdy jeden sygnał tylko tak jak sugerujesz. Ale myślę, że wtedy problemem będzie to, że będziecie mi musieli zaufać na słowo ;) 

Dzięki za krytykę ta jest też bardzo ważna, dla mnie jak i pewnie innych raczkujących na rynkach forex aby nie podpalać się zbyt szybko :)

Tak czy inaczej, będę obserwował i co jakiś czas napiszę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Aż założyłem konto na forum, żeby tu napisać :D

Z darmowych sygnałów tego całego Mihaia korzystałem już jakiś czas więc tu są moje uwagi:
Większość tych projekcji czy sygnałów ładnie idzie w zamierzoną stronę... ale tylko przez jakiś czas. Na darmowym telegramie rzadko daje jakieś updaty do tych tradów, więc trzeba po prostu zabezpieczać zyski jak tylko się da.
Robi czasem niepotrzebnie duże ryzyko wysokim SL, bo: >czasem wiadomo wcześniej, jak cena ma wcale nie zawrócić >czasem wychodzi tak słabe r:r jak nawet 1:1.5
Generalnie często jak się już chwali wynikiem, to niedługo cena zawraca i wali SL na minus czy na BE jeśli ktoś przestawia. Może tylko teraz tak dziwnie to wygląda, bo ceny latają jak nigdy,

W sumie byłem większość czasu na plus mimo wielu nieudanych, dopiero ostatnio próbowałem powtórzyć nieudane trade'y i potraciłem. 

Może też spróbuję zrobić jakieś podsumowanie darmowych sygnałów tego pana na koncie demo, na moim na razie go porzucam :v
Jakby była jakaś składka na kanał premium, to jestem za ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...