Skocz do zawartości

Skalpowanie metodą Price Action - journal.


CybPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym przedstawić tutaj swój sposób gry. Być może ktoś ma podobny, być może ktoś szuka czegoś użytecznego na niskich TF i to mu będzie pasowało.

Wszelkie zagrania prezentowane poniżej będą z konta real. Platforma - Dukascopy.

Omawiane będą również sytuacje w których nie wszedłem w transakcję a które były zgodne z założeniami.

Zaczynamy ! :)

Generalnie cała metoda polega na operowaniu na czystym wykresie. Więcej można poczytać chociażby tu : http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?t=7917 ( mam nadzieję że się Raposo nie obrazi za link do nawigatora ).

Dzień zaczynam od wykreślenia poziomów wsparć oraz oporów na wykresie M1. Do tego zerkam sporadycznie na M5 lub M15 aby zobaczyć czy tam się nic nie urodziło ( jakiś kanał, linia trendu, ważniejszy opór lub wsparcie).

Natomiast cała gra odbywa się na M1.

Stosowany SL w granicach 7-8p + spread. TP zależne od strefy w której się znajdujemy.

Poniżej pierwszy screen wraz z objaśnieniami.

Wejście nr 1 : Cena przebija dość mocny opór. Wchodzimy w L licząc na dalsze wybicie w górę. Rynek niestety zawraca i wybija na SL

Wejście nr 2 : Cena wróciła pod opór, dwukrotnie się od niego odbiła. Zbiegło się to w czasie z uderzeniem w SL z Longa. Otwieramy pozycję Short. Target - najbliższe wsparcie. Oczywiście teraz widać że można było trzymać dalej, jednak równie dobrze mogło zawrócić. Nie ma co się skupiać nad tym co stało się dalej...

post-98-041933200 1283759579_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Wygląda na dobrą metodę przy spokojnym rynku (wieczorna gra bez ważnych danych i niespodzianek). CybPL czy mógłbyś powiedzieć coś o statystyce takiej gry? Jak często oglądasz uderzenia w SL przy takim poziomie jak napisałeś? Osiągasz częściej zamierzone TP? Czy może zamykasz pozycję ręcznie kiedy staje się niewyraźna? Skalpujesz - więc zakładam, że grasz na ECN. Nie drażni Cię duży udział prowizji w tym co wyhandlujesz przy kilku pipsach zysku?

Pytam, bo sam zaczynam ostatnio grać podobnie. Mam jeszcze takie pytania:

- Czy wchodzisz przeciwnie do kierunku ceny kiedy tylko dotyka ona punktu S/R licząc na odbicie, czy czekasz aż zacznie się jakiś ruch w przeciwną stronę?

- Czy rysujesz linie trendu dla M1? - Zauważyłem, że dość dobrze się sprawdzają. Niestety często są przebicia, ale zazwyczaj potem mamy powrót i odbicie od drugiej strony,

lub ponowne przebicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wygląda na dobrą metodę przy spokojnym rynku (wieczorna gra bez ważnych danych i niespodzianek). CybPL czy mógłbyś powiedzieć coś o statystyce takiej gry? Jak często oglądasz uderzenia w SL przy takim poziomie jak napisałeś? Osiągasz częściej zamierzone TP? Czy może zamykasz pozycję ręcznie kiedy staje się niewyraźna? Skalpujesz - więc zakładam, że grasz na ECN. Nie drażni Cię duży udział prowizji w tym co wyhandlujesz przy kilku pipsach zysku?

Pytam, bo sam zaczynam ostatnio grać podobnie. Mam jeszcze takie pytania:

- Czy wchodzisz przeciwnie do kierunku ceny kiedy tylko dotyka ona punktu S/R licząc na odbicie, czy czekasz aż zacznie się jakiś ruch w przeciwną stronę?

- Czy rysujesz linie trendu dla M1? - Zauważyłem, że dość dobrze się sprawdzają. Niestety często są przebicia, ale zazwyczaj potem mamy powrót i odbicie od drugiej strony,

lub ponowne przebicie.

CybPL,

Czy można nawiązać z Tobą kontakt? Mam też ciekawe rozwiązania związane z tym tematem.

Do mnie: 509 992 343 lub: biuro10@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Hello !

 

Żeby ktos nie myślał ze mnie nie ma, ciąg dalszy wpisów ! xD

Ciekawostka - zagranie na "formację" która opisywałem z 200 lat temu. Cena tworzy lokalny opór lub wsparcie, przebija je, wraca do poziomu po czym kontynuuje trend. Oczywiście jest kilka uwarunkowań, jak musi się to wykonać, w jakim odstępie czasowym itd... Opiszę to może później... Póki co, screen do zapoznania się.

post-98-0-27545000-1390396403_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam screen w innym wykonaniu - być może bardziej zobrazuje o co mi chodzi.

Skupiamy się tylko na tym, co cena tworzyła przez ostatnie X świec. Nie patrzymy dzień wcześniej, dwa, tydzień - w ten sposób nanieść możemy masę zbędnych wsparć i oporów. To raz.

Dwa - wsparcie/opór to nie jest magiczna linia, od której cena się bedzie odbijać. To jest strefa, w której jeden typ zlecen uzyskuje przewagę nad drugimi i kieruje cenę w odpowiednie miejsce. Nie oznacza to, że cena nie może przejść przez taką strefę, zanim obieże nasz kierunek. Kwestia jak to zrobi.

NAJLEPSZE wejscie to takie, gdzie cena przebija strefę, następnie przez kilka, maks kilkanaście świec (zależnie od TF) przebywa pod strefą, wraca do strefy i ewidentnie pokazuje że nie ma siły tej strefy pokonać. Nie wchodzimy dlatego że cena dotknęła danej strefy... Trzeba bacznie obserwować co się dzieje, jak to się dzieje itd.

TP - zależne od TFu. Dziś ustałałem je akurat na podstawie wcześniejszych świec i wcześniejszej strefy.

post-98-0-69644500-1390398319_thumb.png

Edytowane przez CybPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...