Skocz do zawartości

Proptrading? Sprawdzone firmy?


Abcpips
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, ze dobrze w dziale systemów i strategii.

Czy w PL aktualnie działają firmy proptradingowe inne niż jedna, którą udało mi się znaleźć?

Czy wg was jest sens korzystać z propów jeśli chce się oszczędzić na nauce forexu i skorzystać z firmowego kapitąłu i narzędzi, jakie te firmy oferują?

Czy jednak lepiej samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej "brokerzy", dlatego przeniosłem ;)

Są plusy, są minusy - jak we wszystkim. Dużo zależy od Twojej determinacji i tego jaki masz na to pomysł. O prop-tradingu polecam zdecydowanie tę stronę : http://www.day-trader.pl/propfirms/baza-artykulow?limitstart=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie mam... poza firmą OSTC na rynku proptradingu w PL trafiłem na firmę Properly ( prop-erly.eu ), opisaną bardziej tutaj prop-trading.pl ,

i czegoś nie rozumiem: w propach wchodzisz do firmy, przechodzisz rekrutację , dostajesz kapitał i grasz - tak to opisuje też day-trader.pl.

A w tym Properly wychodzi na to, ze wchodzisz, zaliczasz test i nie grasz potem ich kapitałem sam, tylko podłączają Cię do jakiejś strategii automatycznej, coś jak bot.

Też dostajesz ich kapitał, itd ale nie grasz sam - o co to chodzi? To jeszcze jest prop trading czy zwykły bot, czy nie łapię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem bardziej jako proptrading z gotowymi strategiami, które masz stosować. Ale najlepiej jak po prostu zapytasz u źródła.

 Na stronie piszą:

Aby zacząć handel na giełdzie potrzebujesz dwóch rzeczy: kapitału oraz strategii inwestycyjnej. 

Współpracując z nami otrzymasz udział w kapitale o wartości od 6 250EUR do 25 000EUR oraz dostęp do bazy strategii inwestycyjnych. 

Handluj jak profesjonaliści.

Nie musisz ryzykować swoich środków. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę, a my zapewnimy Tobie odpowiednie warunki do handlu oraz kapitał. Nie odpowiadasz finansowo za straty, nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzone, z-updatuję, można u nich handlować na ich kapitale na 2 sposoby:

  1. Strategia automatyczna, do niej podpięty kapitał firmowy i automat sam wystawia pozycje i zamyka (8-17, day trading)
  2. Albo opcja manualna: dostajesz ich strategię, wystawiasz pozycje sam (ich kapitałem), stosując sie do strategii, bez automatu, z ręki w ramach jakiegoś wewnętrznego ich panelu

Haczyk: trochę bezsensu decydować się na manual, skoro automat zrobi to samo, tylko bez naszego udziału. Chyba, ze edukacyjnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobre pytanie. Wg tego co właściciel tj Miłosz Cichocki mówił kilka razy na Fanpage (robią tam takie live'y z pytaniami i odpowiedziami i to pytanie pada czesto ), to:

  1. Trader z ulicy to jakby "losowy element", gdyby sami handlowali swoim kapitałem, to musieliby wymyśleć system kiedy wejść jaką strategią i jakim kapitałem, a tak nigdy nie wiadomo ilu traderów dołączy do firmy i kiedy i na ile, więc to wejście kapitału jest losowe. Ma to dla mnie jakiś sens, zwłaszcza, że handlują swoją kasą, a jak strategia, którą wybrał trader zarobi, to i tak przy wypłacie trzeba się z nimi podzielić zyskiem hehe. Czyli 75% jest dla tradera, a 25% zostaje dla nich
  2. Zarabiają za "wejściowe" czyli dostęp do strategii i ich kapitału firmowego, a potem zarabiają 25% z tego co zarobi strategia traderowi. Na moje rozumowanie: jakby handlowali sami no to ominąłby ich zysk z opłaty za dostęp + z tego czym się z nim trader dzieli
  3. To dla nich dodatkowa dywersyfikacja ryzyka. Założmy że trader wchodzi w listopadzie a wtedy krach i lipa, strategie zarabiają gówno, albo tracą. No to traci 1 trader a raczej firma bo handlują swoją kasą, ale tylko częścią a nie całością. Jeśli w grudniu wchodzi 10 traderów, to znów ograniczenie ryzyka straty kapitału przy cienkim miesiącu. A jakby grali całością sami, no to w danym miesiacu mieliby spływ artystyczny. Losowość, zarządzanie ryzykiem, pieniądze

P.S on tam jeszcze mówił kilka rzeczy dość sensownie w w/w ale nie spamiętało mi się wszystkiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.10.2019 o 19:34, Abcpips napisał:

Dobre pytanie. Wg tego co właściciel tj Miłosz Cichocki mówił kilka razy na Fanpage (robią tam takie live'y z pytaniami i odpowiedziami i to pytanie pada czesto ), to:

  1. Trader z ulicy to jakby "losowy element", gdyby sami handlowali swoim kapitałem, to musieliby wymyśleć system kiedy wejść jaką strategią i jakim kapitałem, a tak nigdy nie wiadomo ilu traderów dołączy do firmy i kiedy i na ile, więc to wejście kapitału jest losowe. Ma to dla mnie jakiś sens, zwłaszcza, że handlują swoją kasą, a jak strategia, którą wybrał trader zarobi, to i tak przy wypłacie trzeba się z nimi podzielić zyskiem hehe. Czyli 75% jest dla tradera, a 25% zostaje dla nich
  2. Zarabiają za "wejściowe" czyli dostęp do strategii i ich kapitału firmowego, a potem zarabiają 25% z tego co zarobi strategia traderowi. Na moje rozumowanie: jakby handlowali sami no to ominąłby ich zysk z opłaty za dostęp + z tego czym się z nim trader dzieli
  3. To dla nich dodatkowa dywersyfikacja ryzyka. Założmy że trader wchodzi w listopadzie a wtedy krach i lipa, strategie zarabiają gówno, albo tracą. No to traci 1 trader a raczej firma bo handlują swoją kasą, ale tylko częścią a nie całością. Jeśli w grudniu wchodzi 10 traderów, to znów ograniczenie ryzyka straty kapitału przy cienkim miesiącu. A jakby grali całością sami, no to w danym miesiacu mieliby spływ artystyczny. Losowość, zarządzanie ryzykiem, pieniądze

P.S on tam jeszcze mówił kilka rzeczy dość sensownie w w/w ale nie spamiętało mi się wszystkiego ?

Czy testowałeś już którąś firmę Proptradingową? Z tego co widzę rynek Propów w pl jest znikomy jednak amerykański już bardziej wdrożony w te schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja szukam jeszcze poza propami normalnych automów, mam znajomego który twierdzi że ma przetestowanych ponad 300 botów i wie które działają i dają zarobić, ale nie chce się to wiedzą podzielić nawet za pieniadze, co mnie osobiście wkurza, więc szukam sam. A z proptradingu to zbieram na to Properly na start 1000€, myślę przed walentynkami się ogarnę. Tak czy siak poza w.w nie znalazłem innego prop z automatycznymi strategiami, przynajmniej jak na sprawdzanie w PL.  Więc nawet nie ma do czego porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze rzeczywiście ciężko na polskim rynku propów o coś z automatyzacją poza Properly. Opłatę początkową mają trochę zaporową bo 1000Euro a taka kwota piechotą nie chodzi jednak może warto spróbować. Doczytałem jeszcze że wszystkie ich strategie ruszają zawsze od pełnego miesiaca także jeszcze trochę czasu mam do namysłu bo teraz i tak bym nie zdażył dopiąć wszystkich formalności w 1 dzień żeby od 1 lutego zaczęła działać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 1/30/2020 at 7:45 PM, Tantalos said:

 jeszcze trochę czasu mam do namysłu bo teraz i tak bym nie zdażył dopiąć wszystkich formalności w 1 dzień żeby od 1 lutego zaczęła działać :P 

Daj znać jak się zdecydujesz, interesowałaby mnie informacja jak wygląda ten ich test tradera, bo bez zaliczenia tego  w ogóle nie odpalą Ci strategii, żeby działała, nawet jak zapłacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.02.2020 o 09:09, Abcpips napisał:

Daj znać jak się zdecydujesz, interesowałaby mnie informacja jak wygląda ten ich test tradera, bo bez zaliczenia tego  w ogóle nie odpalą Ci strategii, żeby działała, nawet jak zapłacisz

Najprawdopodobniej uda mi sie podjąć współpracę już od Marca :D niewiele brakuje już do opłaty ;)

Co do testu to nie ma problemu, dam znać. Ostatnio złapałem kontakt z kilkoma osobami z oficjalnej grupy i podobno nie ma się czego obawiać :) Test jest na podstawie eBooka i wiedzy z życia codziennego.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.03.2020 o 11:16, Abcpips napisał:

ja się spłukałem na puszki, konserwy i makarony hehehe

żonie odwalilo i zaczęła robić zapasy, wiec aktualnie brakowałoby mi do wejścia... całość he he

Hehe mi też nie udało się podjąć współpracy od Marca jednak już mam cały kapitał uzbierany bo udało mi się docisnąć trochę pasa w obecnej sytuacji i od kwietnia startuję :D
A co do zapasów to moim zdaniem powinieneś podziękować Żonie bo nie musiałeś stać w kilometrowych kolejkach jak ludzie się nagle rzucili na zakupy :D

Edytowane przez Tantalos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...