Skocz do zawartości

Czym jest rynek forex?


makserwus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to nie tylko ogromne obroty (które są kreowane głównie przez lewary) to przede wszystkim ciągła transakcja, praktycznie 24h/ dobę. Ciężko streścić definicje rynku Forex w kilku zdaniach. Może jest z Nami jakiś praktyk, który podzieli się swoimi doświadczeniami. Wydaje mi się, że warto zainteresować się tym tematem bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forex czyli z ang. Foreign Exchange. Rynek wymiany walut. Jest to giełda, która od około 10 lat zyskuje coraz bardziej na popularności ( nie oznacza to, że od tych 10 lat istnieje, po prostu w tym okresie najwięcej się wokół dzieje). Zarobek na rynku forex jest uzależniony od ryzyka podejmowanego przez gracza. W przeciwieństwie do giełdy papierów wartościowych, wiedza potrzebna do gry na forexie jest znacznie mniejsza. Na giełdzie papierów wartościowych potrzebny jest też znacznie większy budżet niż na start w forexie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja się uprzejmie nie zgodzę z Administratorem. Grałem wiele lat na akcjach i raczej uważam, że jest to dużo cięższe niż forex z którym zaczynam. Gdy przygotowywałem się by wejść na giełdę akcyjną poświęciłem startowi, wówczas jako student cały semestr. Dziś po kilku tygodniach obcowania ( na razie suchego) z Forexem, już jestem wstanie powiedzieć, że moja wiedza na temat tego rynku jest większa niż na temat GA po kilku miesiącach obcowania z nią. A porównanie pralki z samochodem również uważam, za nienajlepsze. Wiadomo przecież, że pralka ma mniej podzespołów niż nawet najprostszy samochód ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zauważ natomiast fakt, że mając już doświadczenie na rynku akcji łatwiej było wejść na kolejny, w jakimś stopniu na pewno podobny rynek jakim jest Forex. Gdybyś pierw dużo czasu poświęcił na naukę FX, a potem zaczął grać na GPW to prawdopodobnie opinia byłaby odwrotna.

Cóż, ja na obu rynkach jestem już prawie 4 lata i mimo to, ot tak, nie potrafię stwierdzić, który jest łatwiejszy ;). Każdy jest trochę inny - to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem mądre podsumowanie, gdy wgłębiasz się pierw w Forex a nie uczysz się GPW to gdy zapragniesz wiedzy na jej temat, wyda ona się czarną magią na tle FX.

Spójrz na to z tej strony, gdy naukę języków obcych zaczniesz od nauki angielskiego - w przypadku, gdy po 3 latach chcesz rozpocząć naukę innego języka obcego, staje się on trudny. Inaczej o nim myśli osoba, która 3 lata temu zaczęła się go uczyć a teraz rozpoczęła kontynuację lingwistyczną na języku ang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza potrzebna do gry na Forexie nie jest znacznie mniejsza niż do gry na akcjach. To tak jakby stwierdzić:

"by naprawiać samochody potrzebna jest wiedza znacznie większa niż przy naprawie pralek" - niestety to nie takie oczywiste.

zgodzę się w pełni.. tam gdzie wchodzą w grę pieniądze i możliwość dużych zysków ale też i strat wiedza jest niezbędna. Szukanie szczęścia na rynka na ogół przynosi zawód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No cóż Panowie ... Myślę iż "mocowanie" się na temat tego który z rynków jest "trudniejszy" do opanowania, na niewiele się zda. Oba rynki są tak ogromną i złożoną "maszyną" iż poświęcając im całe życie nie będziemy w stanie przewidzieć jej zachowanie w 100% zgnębić tajemnic które kryje za ścianą liczb, wykresów i swojej specyficznej filozofii. Jeśli chodzi o porównanie te trochę "niefartowne" prawda jest taka że mechanik samochodowy podejmie się naprawy pralki jak i fachowiec od pralek podejmie się naprawy auta. To tylko zależy od ich podejścia , chęci poznania problemu itp... (pralki też potrafią być skomplikowane i to bardzo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Wracając do tematu forex to swojego rodzaju giełda tylko tu kupujemy walutę. Jest ona takim samym towarem jak każdy inny produkt. Zarobić można pieniądze zarówno na spadku jak również na zysku pary walutowej. Chodź nie jest to takie proste w praktyce jak brzmi to w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jak pisałem to już w którym temacie, jestem laikiem, ale z tego co wyczytałem to potrzeba sporo wiedzy i trochę szczęścia którego niestety czasem nie mamy.

Też expertem od tego nie jestem, ale z tego co mi wiadomo prócz szczęścia (w które nie wierzę) to przyda się jeszcze logiczne myślenie i intensywne udzielanie się na tym forum ?

Dlaczego ?

Masz pytanie, piszesz i masz odpowiedź.

Z resztą naprawdę bardzo dużo możesz wyczytać w sieci, dzięki czemu nawet bez szczęścia sobie poradzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...