Max

Jaki zawód wykonujecie i czy ma coś wspólnego z ekonomią?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki zawód wykonujecie i czy ma coś wspólnego z ekonomią? Interesuje mnie, czy każdy, kto zajmuje się Forexem jest ekonomistą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja niby ekonomista ale więcej to ja się sam z książek nauczyłem niż ze szkoły także polecam lekturę. :)

Czytać, czytać, czytać... i jeszcze raz czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój zawód z ekonomią raczej mało ma wspólnego :)

Pracuję jako web developer dla zagranicznych klientów, głównie z USA i Wielkiej Brytanii.

Zajmuję się back-end'owym programowaniem w PHP (wraz z SQL i JavaScript). Na codzień zajmuję się rozwojem istniejących aplikacji bądź pracuję nad rozwojem systemów zarządzania treścią.

Bardzo przyjemna praca, jako, że jest to moja pasja od najmłodszych lat i czuję się w tym wszystkim bardzo swobodnie.

Najlepsza praca to taka praca, która jest Twoim hobby, a tym moja praca jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękne w FX jest to, że każdy może się tutaj dorobić - wystarczy znaleźć na to odpowiedni sposób, a właściwie sposób, który będzie współgrał zarówno z naszymi predyspozycjami, preferencjami oraz samym rynkiem. Znam osoby, które z sukcesem handlują na Forexie, a prezentują przeróżne grupy zawodowe (lekarz, właściciel firmy budowlanej, osoba po studiach architektonicznych).

Jest ciekawy dokument - Million dollar trader - w którym firma tradingowa wzięła z ulicy z 10-12 osób w różnym wieku i specjalizacji, a następnie po krókim kursie dała im platformę, kapitał - mieli zacząć handlować. Okazuje się, że najlepiej szło wojskowemu oraz gospodyni domowej. Prawdopodobnie ze względu na lepszą organizcję czasu, samodyscyplinę i cierpliwość. To cechy uniwersalne, które przydają się przy handlu.

Widać też wyraźnie, że firmy zajmujące się handlem nie szukają już ekonomistów. Potrzebują matematyków, statystyków, programistów, testerów... Traderzy to zdecydowana nisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z zawodu jestem ekonomistą, pracuje w Banku na tą platformę trafiłem przypadkiem i mam nadzieję czegoś się tutaj nauczyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Tomek,też jestem po ekonomii chociaż z bankowością nie mam wiele wspólnego :). Jeśli będziesz miał jakieś pytania lub problemy to śmiało pisz na forum, a na pewno postaramy się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz jestem kierowcą i pracuje w delegacji w kraju od pn do pt. Byłem magazynierem. Pracowałem na produkcji trumien, fermie kur i jajek. Byłem dostawcą kebabów, agentem nieruchomości i kelnerem w restauracji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi