Skocz do zawartości

Legalność kopiarek zleceń


Fuksik64
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kopiarki zleceń są legalne ? Dokładna sytuacja ma polegać na tym, że Pan A ma konto z hasłem inwestora załączone na jednym komputerze, na którym jest odpalone EA wysyłające zlecenia, na tym samym komputerze Pan B ma podpięte swoje konto już realne, aby mogły być zawierane zlecenia z EA które te zlecenia odbiera. Umowa jest zawarta po koleżeńsku tj.  Pan A nie dostaje żadnych pieniędzy za możliwość podpięcia konta Pana B. Z tego co się dowiedziałem od brokera, nie zabrania on takich operacji, wiem, że niektórzy nawet udostępniają taką opcje (eToro), jednak jak to się ma do naszego prawa. Dodam jeszcze, że żaden z podanych Panów nie ma hasła do konta drugiego, jedyne udostępnione hasło to hasło inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak najbardziej. Kopiarki same w sobie są całkowicie legalne, bo zastosowań mają dużo więcej. Np. ja sam mogę mieć dwa konta i kopiować sobie zagrania z jednego na drugie. Opisany przez Ciebie przykład też w żaden sposób nie narusza polskiego prawa.

Nielegalne jest udzielanie rekomendacji, zarządzanie środkami osób trzecich i pobieranie za to wynagrodzenia bez posiadania odpowiednich licencji i zezwoleń.

Tutaj opisujesz sytuację, gdzie dajesz koledze podgląd do swojego konta i co on z tym zrobi to już jego sprawa. Nie bierzesz od niego pieniędzy za "usługę", ani procentu od zysków. Nie udzielasz mu rekomendacji, ani nie zarządzasz jego kasą. To wszystko będzie działać do momentu, gdy on sam sobie będzie kopiował Twoje zagrania, a Ty nie będziesz jego w tym wyręczał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...