exgood

Czym się kierować grając na rynku Forex?

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno nie wolno kierować się emocjami, są one zgubne. Warto śledzić zachowania różnych giełd, sytuacje ekonomiczne największych państw świata itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym polecił zacząć od dosłownych podstaw tj. najbardziej podstawowe informacje, pojęcia dotyczące rynku foreks. Analizy to już wyższy stopień, najpierw podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez podstawowych pojęć ciężko później będzie się zagłębiać w literaturę. Czytając pojęcia właśnie zaczniesz rozumieć jak działa foreks, a nie tylko będziesz wiedział jak funkcjonuje. Za pojęciami dalej kryje się treść jak działa, strategię itd. Ktoś rzuca hasło ,,para walutowa" a Ty nie wiesz o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dobre pytanie. Zacząłem grę na demie i nie mam pojęcia, co robić gdzie szukać informacji. Cały czas przegrywam pieniądze..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kto zaczyna Forex od nauki, czytania książek ekonomicznych? To tak, jakby ktoś, kto chce kupić akcje poszedł czytać książki o tym. Ludzie słyszą, że opłaca się kupić jakieś akcje i stoją w kolejkach. Nie twierdzę, że przydałoby się poczytać tak prawidłowo, ale życie życiem. Brak czasu, wielu nie lubi czytać żadnych książek itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja Ci powiem tak. Graj jak grasz, czyli zapewne strzelasz, w co popadnie i liczysz na sukces. Jest to opcja nauki, ale strzelając, obserwuj co się dzieje z cyframi, która spada, która rośnie. Masz wykresy patrz jak się kształtują jest wzrost czy spadek popróbuj, w którą inwestować. Musisz obserwować na początku. Najprostsza metoda na sam początek. A w międzyczasie polecam lektury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kolega wspomniał wcześniej dobrą opcją jest strzelanie i obserwowanie. Później szukaj informacji jakie są spekulacje dla danej waluty. I zacznij grać tylko od jednej pary, będzie Ci łatwiej ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak robię. Kupuje coś i patrzę czy cyfry się zmieniają w górę czy w dół, niestety na tej stronie, co mam demo nie ma wykresów..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, to bardzo niedobrze. Na wykresach wizualnie widzisz, czy linia idzie w górę, czy w dół, jaka była pozycja sprzed kilku dni, minut. Znajdź lepsze demo z wykresem to ułatwi Ci naukę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zabawy na ,,plus 500” tam masz wykresy. Więc będzie Ci łatwiej obserwować wzrosty i spadki. Jak pisał Szemi korzystaj z technologi jeśli taka jest i do tego nie musisz za to płacić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz nawet ustawić sobie i dokładnie przeanalizować wykresy w określonych odcinkach czasu, nie tylko teraz, czy ostatnie minuty, żeby mieć pełny obraz tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi