Skocz do zawartości

wybór brokera, opinia systemu


zbigijohn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jestem początkujący z tematem. Do tej pory działałem na koncie demo na stronie traiding212, była całkiem przejrzysta i łatwa do odnalezienia się. Zaczynam z przeznaczoną na to sumą wielkości 5000zł.

1. Pytanie odnośnie, jaką platformę wybrać wszystkie za i przeciw właśnie tego wyboru.

2. Opinia strategii

Głównie zamierzam działać w dziale PLN/EUR (wybaczcie niefachowe nazewnictwo) i przykładowo kupować po kursie 4.2300 a sprzedawać po kursie 4.2450 i tak kilka razy dziennie. Liczę na zyski około 15% miesięcznie. Ryzyko jest stosunkowo niewielkie, moim zdaniem, ponieważ wcześniej czy później kurs osiągnie dany pułap kwestia godzin. Mam możliwość siedzenia przed komputerem kilka godzin dziennie i śledzenia i analizowania wykresu. Chciałbym się "wgrać" przed większymi sumami. 
Czekam na opinie, rady i czy może ktoś grał właśnie takim systemem. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Edytowane przez zbigijohn
niedopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum!

1) To zależy :) Wiem, że oczekujesz konkretów ale nie tak to działa. Pytając "jaki samochód kupić" nie da się podpowiedzieć potencjalnie dobrych kandydatów nie znając preferencji i potrzeb przyszłego użytkownika. Tutaj znamy tylko depozyt minimalny i parę walutową na której planujesz handlować. Podpowiedz jeszcze czy preferujesz jakąś konkretną platformę do handlu (czy też może jest to dla Ciebie obojętne), czy potrzebujesz ekspresowych wpłat/wypłat itd. itp.

Para EUR/PLN to para "egzotyczna", która jest wrażliwa na spadki płynności (spread potrafi się mocno rozszerzyć w godzinach nocnych). Na pewno warto wybrać ofertę, gdzie ten spread jest bardziej stabilny, choć cudów nie oczekuj ;) 

2) Strategia bazująca na handlu w konsolidacji. Fakt faktem, iż Forex przez 80% czasu znajduje się w trendzie bocznym. Niestety, do czasu, aż z niego wyjdzie ;). 

Cytuj

 Ryzyko jest stosunkowo niewielkie, moim zdaniem, ponieważ wcześniej czy później kurs osiągnie dany pułap kwestia godzin.

To bardzo błędne myślenie. Rynek nic nie musi. Nie masz takiego kapitału, aby móc w razie co "sterować" kursem więc liczysz tylko na łaskę realizowania takiego scenariusza przez dużych graczy. A to może trwać ale tylko do czasu. I wtedy będzie problem.

Wiem, że jak teraz patrzysz na wykres to widzisz, że od tygodnia kurs poruszał się w takim przedziale. Ale 2-3-4 tygodnie temu był dużo wyżej. Wątpię też, że EUR/PLN będzie kilka razy dziennie wykonywać idealmnie trasę między 2300 a 2450 :) Tym bardziej, że z tej różnicy 20 pips to sam koszt otwarcia pozycji, co stanowi ok. 14% potencjalnego zysku.

Liczysz już zyski, a zapominasz o możliwych stratach. Musisz mieć przygotowany plan na "najgorsze" i wprowadzić zarządzanie kapitałem - inaczej jestem przekonany, że stracisz swój depozyt szybciej niż można tego oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od platformy oczekuję przejrzystości i łatwości w obsłudze, nie nakładania makabrycznych opłat za usługi, a także wypłat w miarę bez przesady, mam na myśli do 5 dni roboczych. Co do działania w danym kursie to może źle wyjaśniłem o co mi chodzi, chciałem codziennie się dostosowywać do działającego tego dnia kursu, a mianowicie działać w zakresie powtarzalności danego kursu na dany dzień. Przykładowo wczoraj bardzo często kurs osiągał 4.2300 i 4.2430 i nie było to górna i dolna granica, a kursy te były osiągnięte kilkadziesiąt razy dziennie. Dzisiaj dalej przykładowo linia kursu kilkadziesiąt razy osiągnęła by kurs 4.2150 i 4.2290 to celować właśnie ten pułap. Rozumiem że moje myślenie z racji niezaawansowania może być błędne. Czy mógł byś raposo przedstawić przykładową strategie którą zrozumie osoba niedoświadczona? Jeśli EUR/PLN jest egzotyczne, to w co najlepiej inwestować jako początkujący, co jest w miarę stabilne i łatwe do przewidzenia. Czy raczej każdy trzyma swoją tajemnice. Co do strat to przewiduję że kurs może mocno spaść i zysk przez kilka dni, tygodni będzie zerowy, ale w takim przypadku zamierzałem czekać aż kurs wróci na wcześniej przewidziany pułap i na nowo dostosowanie się do panujących tego dnia kursów. Dzięki za konkretną odpowiedź i wybacz niefachowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nikt nie rodzi się z wiedzą specjalisty w żadnej dziedzinie :) Jestem od tego, aby pomóc.

To o czym piszesz to tzw. gra "od bandy do bandy", czyli ustalasz sobie dzienny przedział w którym oscylować będzie kurs i sprzedajesz przy górnym ograniczeniu, a kupujesz przy dolnym. Jedna z prostszych i bardziej popularnych strategii (co nie znaczy, że nie jest skuteczna). I wszystko jest pięknie, w momencie, gdy kurs porusza się w konsolidacji (trend boczny). W takiej konfiguracji rynek Forex porusza się przez zdecydowaną większość czasu. Ale w końcu następuje trend, a wtedy taka strategia generuje jedynie straty.

W swoich "analizach" powołujesz się na dni dzisiejszy, wczorajszy.... Ale zrób taką samą analizę np. na 11, 12, 13 października. 

To o czym piszesz, czyli:

Cytuj

" Co do strat to przewiduję że kurs może mocno spaść i zysk przez kilka dni, tygodni będzie zerowy, ale w takim przypadku zamierzałem czekać aż kurs wróci na wcześniej przewidziany pułap i na nowo dostosowanie się do panujących tego dnia kursów."

sugeruje, że nawet nie dopuszczasz do myśli możliwości straty - a to błąd. Zawsze trzeba kalkulować ryzyko.

Jeśli otworzysz pozycję kupna przy dolnej bandzie, a nagle okaże się, że trafisz w początek trendu spadkowego to raz, że na powrót do zera będziesz mógł czekać nawet do śmierci, a dwa, że do tego czasu mogą skończyć Ci się pieniądze (wyzerujesz konto).

Moja rada jest następująca.

Załóż konto demo np. w XTB na xStation (fajna, przejrzysta platforma, nie trzeba nic instalować, dużo bajerów + edukacja):

TUTAJ -> DEMO

Graj tak jak planujesz na demie przez minimum 2-3 tygodnie. Sumiennie. Traktuj te wirtualne pieniądze jakby były Twoje. Przez te 2-3 tygodnie to wystarczająca ilość czasu (na początek), aby zobaczyć jak dana para się zachowuje w stosunku do Twojej strategii w realnych warunkach. I daj znać jak Ci idzie.

Pamiętaj, że lepiej stracić okazję niż pieniądze. Rynek nigdzie nie ucieknie więc jeśli Twoja strategia ma nie zadziałać teraz to lepiej żebyś stracił je na demo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...