Skocz do zawartości

Średnia krocząca w oknie wskaźnika


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo często spotykam się z pytaniem czy istnieje możliwość wyliczenia/nałożenia średniej kroczącej z/na inny wskaźnik np. RSI, MACD czy Momentum. Oczywiście, MetaTrader 4 daje taką możliwość.

Sposób jest bardzo prosty jednak samemu niełatwo na niego wpaść. Robimy to następująco:

1) Otwórz wykres i dodaj okno wskaźnika np. RSI.

Obrazek nr 1

2) Wykorzystując myszkę metodą "przeciągnij i upuść" przerzuć wskaźnik Moving Average z Nawigatora i puść na oknie wskaźnika RSI.

Ważne!

W ustawieniach wskaźnika Moving Average w zakładce Dodaj Do: wybierz "Previous Indicator's Data".

Obrazek nr 2

3) Gotowe. Tak wygląda końcowy efekt.

Obrazek nr 3

To samo można zrobić z innymi wskaźnikami i stosować ich różne kombinacje np. RSI w oknie Momentum lub Momentum w oknie MACD.

post-3-1271404910,8729_thumb.gif

post-3-1271404915,6777_thumb.gif

post-3-1271404919,657_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

No niestety nie każda ma ale każda szanująca się lub sprzyjająca traderowi, powinna mieć taką możliwość. Każde MT4 ma to w standardzie, w JForex Dukascopy też taka opcja jest.

Jednak pamiętajmy że nie każda sprzyja traderowi, bo jest też wiele takich które są stworzone tylko i wyłącznie pod indywidualne zyski. Od czasu do czasu uda się co nie co zbić traderowi żeby tylko nie podpadło i nic więcej... ;/

Niestety jeszcze nie da się tego wytępić... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wracając do głównego tematu, czyli kilku wskaźników w jednym oknie.

W JForex Dukascopy też jest taka opcja. Możemy wrzucić (chyba?) dowolną ilość wskaźników do jednego okna i to w banalny sposób.

Najpierw umaszczamy pierwszy na wykresie, następnie klikamy w jego oknie prawym i wybieramy Add Indicator. I tak w kółko. Wszystko widać na screenie.

post-3-0-32853800-1325848749_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jest jakieś 20-30 podstawowych, które występują u wszystkich. Następnie na niektórych platformach można znaleźć różne mniej typowe ale takie, które gdzieś w internecie się przewijają... Wyjątkowe... Wyjątkowych chyba nie ma, bo wszystkie opierają się na cenie i czasie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można powiedzieć, że fundament to doświadczenie + elementy, które wcześniej wymieniłem. Jestem samoukiem, bo 'kursy' na których byłem za bardzo niczego nowego mnie nie uczyły.

Hmm na FX gram 1/4 życia, czyli 6 lat :). Szybko zleciało.

Widzę, że koleżanka też z trójmiasta - jakie miasto jeśli można spytać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od razu można policzyć ile masz lat ;) Gdańsk, a Ty?

Prawda chociaż bardziej chodziło mi o to, że trochę czasu już zleciało, bo wiek zaczyna być moim kompleksem :D.

Ja jestem z Gdyni ale często bywam i w Sopocie i w Gdańsku ;).

widzę, że nie tylko ja się interesuje doświadczeniem innych, bo w innych tematach też się pojawiają wątki...

Tylko trzeba pamiętać, że inwestowanie jest bardzo indywidualną dziedziną. Ilu traderów, tyle strategii i spojrzeń na rynek. Oczywiście są pewne uniwersalne rzeczy/cechy ale ostatecznie nie ma jednej, jedynej słusznej drogi. Dlatego wzorowanie się na kimś nie zawsze jest dobre (lub przynajmniej nie najlepsze).

czyli przede wszystkim skupiasz się na analizie wydarzeń?

Skupiam się na tym co dzieje się na wykresie nie komplikując tego nadmierną ilością wskaźników i złożoną metodologią. Tylko to co względnie proste i niezbędne.

Wydarzenia makro służą mi bardziej do szacowania kiedy mogę spodziewać się zwiększonej zmienności na rynku lub oceny sentymentu na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda chociaż bardziej chodziło mi o to, że trochę czasu już zleciało, bo wiek zaczyna być moim kompleksem :D.

daj spokój, jeszcze wszystko forexowe przed Tobą ;)

a co do indywidualizmu to jest mnóstwo strategii i dyskusji na ich temat. każdy uważa, że jego jest najlepsza i najsłuszniejsza... więc fajnie, że masz dystans do siebie :) mimo że nie warto na kimś bazować, to jednak fajnie podpatrywać mądrzejszych od siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój, jeszcze wszystko forexowe przed Tobą

Siwe włosy chyba... :)

a co do indywidualizmu to jest mnóstwo strategii i dyskusji na ich temat. każdy uważa, że jego jest najlepsza i najsłuszniejsza...

Tak ma wielu początkujących. Chcą mieć za wszelką cenę rację i odnosić sukcesy i gdzieś po drodze zapominają o pokorze. No i statystyki są jakie są :).

mimo że nie warto na kimś bazować, to jednak fajnie podpatrywać mądrzejszych od siebie

Pewnie, można się inspirować ale charakter i indywidualne predyspozycje/preferencje i tak to zweryfikują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...