Skocz do zawartości

Szukam wiedzy na temat FX


BobBaardsson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zycze Wam wszystkiego dobrego!

Jestem tu nowy. Chcialbym nauczyc sie handlowac na Forexie. Obecnie czytam ksiazki i sledze serwisy oraz fora, o ktorych wspomnialem w stopce. Czy mozecie mi doradzic jak mozna sie uczyc o Forexie? Co warto odwiedzac? Jakich Traderow sledzic? Jakie ksiazki czytac? Zastanawiam sie nad Price Action lub Harmonic Trading. PA wydaje mi sie latwiejsze, ale HT bardziej precyzyjne.

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Każdy rodzaj analizy i sposobu handlu ma swoje wady i zalety. Np. Harmonic Trading wymaga względnie większej cierpliwości i wprawionego oka, aby skutecznie wyłapywać i wyczekiwać na formacje harmoniczne, natomiast Price Action bywa bardziej uznaniowy... Przerobiłem chyba wszystkie możliwe metody (przynajmniej te bardziej popularne) i muszę powiedzieć, że dzięki większości z nich można zarobić ale niestety w długim terminie ja sam potrafiłem tylko na dwóch czy trzech, a potem skupilem sie na tym, który wypadał najlepiej...

 

Nie zarekomenduję Ci żadnego konkretnego sposobu, bo najlepiej będzie jak zapoznasz się z kilkoma z nich, popróbujesz zastosować w praktyce i sam zobaczysz, że po pewnym czasie sam będziesz widział co bardziej Ci odpowiada. Strategię trzeba dobrać pod siebie, a nie na odwrót.

 

Co do śledzenia traderów... Stanowczo odradzam. Jeśli będziesz czytał analizy w sieci to nie dość, że zobaczysz, że w jednej chwili będą bardzo często mieli zupełnie odmienne wizje nt. tego co się wydarzy, to dodatkowo mimowolnie będziesz się tym sugerował więc nauka przebiegać będzie dużo trudniej.

 

Najlepiej śledzić traderów "na wykresie", czyli handlując samemu analizując zmiany kursów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...