Skocz do zawartości

Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wielkie, lece wysylac zaraz :D

jeszcze jedno; przy wypelnianiu formularz rowniez nie uzywam polskich znakow; np. przy nazwie banku?

raposo ; pewnie teraz zarabiasz wiec tym bardziej dzieki za szybkie odpowiedzi :)

Edytowane przez rodman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z dniem dzisiejszym do handlu rzeczywistego w Dukascopy Bank (w Dukascopy Europe prawdopodobnie dziś wieczorem lub jutro) wchodzi 5 nowych par walutowych:

USD/PLN

EUR/PLN

USD/TRY

EUR/TRY

SGD/JPY

Na tę chwilę dostępne są tylko dla kont indywidualnych (niedostępne dla kont zarządzanych).

Obecnie można nimi handlować w godzinach od 7:00 do 18:00 GMT z powodu ograniczonej płynności do momentu aż uda się pozyskać dodatkowych dostarczycieli.

Tymczasem obserwuję spread na PLNach i waha się on w granicy 5.0-10.0 pips. Całkiem nieźle :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dobra wiadomość.

Przelewy SEPA są ponownie akceptowane przez Dukascopy. To oznacza, że można dokonywać wpłat za pomocą SEPA w walucie EUR - koszt takiego przelewu w polskich bankach zaczyna się od 5 PLN niezależnie od kwoty i jest zawsze realizowany bezpośrednio (księgowanie w 2-3 dni robocze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rejestracja@forexclub.pl wysylam tutaj tez swoje dane czy tylko nr UIN, i czy czekac na jakas odpowiedz od was, czy bezposrednio po tej czynnosci (wyslanie UIN do was) robie przelew? bo w instrukcji jest, zeby najpierw wam wyslac, zanim zrobie przelew. Prosze o szybko odp. bo moj account manager sie juz w.....a, tzn irytuje bo mu od tygodnia pisze, ze "jutro" przelew zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rodman,

Na rejestracje@forexclub.pl zgodnie z poleceniem na naszej stronie:

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje konto zostało otwarte poprzez serwis ForexClub.pl (warunek konieczny by otrzymać rabat 30% na prowizję oraz dostęp do pozostałych korzyści), prześlij swój UIN (Unique Identification Number), który otrzymasz od razu po wypełnieniu aplikacji on-line, na e-mail rejestracje@forexclub.pl. UIN składa się z liter oraz cyfr i ma postać np. 2Q7UMND9XM. Prosimy o przesyłanie UIN przed dokonaniem wpłaty depozytu!

Czyli wystarczy sam UIN, a potwierdzenie z naszej strony następuje w ciągu doby więc kwestia jednego dnia nikogo nie zbawi, a i tak transfer nie dojdzie w tak krótkim czasie ;).

Na pewno też AM się nie wk..., bo klient ma ok. miesiąca na dokonanie wpłaty od wysłania dokumentów ale muszą to monitorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest już dostępna polskojęzyczna wersja JForex dla kont demonstracynych. Należy pobrać najnowszą wersję ze strony Dukascopy, a następnie zmienić język zakładce Tools -> Change Language -> Polish.

Jest to wstępna wersja więc może zawierać drobne błędy, które niebawem zostaną poprawione. Za jakiś czas po wyeliminowaniu wszystkich niedoskonałości pojawi się wersja PL dla rachunków Live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dukascopy Bank wprowadziło możliwość zasilenia rachunków za pomocą karty kredytowej/debetowej. Do tej pory taka opcja była tylko w Dukascopy Europe.

Szczegóły:

- karta musi należeć do właściciela rachunku w Dukascopy,

- maksymalny limit jednorazowej transakcji wynosi 10 000 USD, 8 000 EUR, 10 000 CHF lub 7 000 GBP.

- akceptowane są karty debetowej Maestro i Visa Electron oraz kredytowe MasterCard i Visa. Przed dokonaniem wpłaty proszę sprawdzić w swoim banku czy karta daje możliwość dokonywania transakcji elektronicznych i są ustawione dla nich limity.

- opłata za transakcję wynosi 2,3% od przelewanej kwoty i NIE JEST ona pobierana przez Dukascopy tylko przez pośrednika transakcji. Może wystąpić dodatkowe przewalutowanie po kursie banku jeśli wybierzemy inną walutę transakcji niż waluta karty/konta.

- środki na rachunku będą zaksięgowane w ciągu jednego dnia roboczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w stawkach prowizyjnych

Obniżono większość prowizji transakcyjnych, w szczególności tych z wyższego pułapu. Od pierwszego lipca najwyższa prowizja będzie wynosiła 35 USD za 1 mln USD obrotu, co oznacza obniżkę aż o 27%! Przy uwzględnieniu rabatu Forex Club w wysokości 30%, prowizja ostatecznie wynosi 24.5 USD za 1 mln USD obrotu. Zmiany dotyczą zarówno Dukascopy Bank, jak i Dukascopy Europe. Więcej szczegółów TUTAJ.

Polskojęzyczna platforma JForex

Zarówno na kontach demonstracyjnych, jak i rzeczywistych platformy JForex został wprowadzony polski język. Aby dokonać zmiany języka z angielskiego, po uruchomieniu programu należy kliknąć w Tools -> Change language -> Polish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dukascopy Bank wprowadza konta PLN.

Jeśli ktokolwiek chciałby otworzyć taki rachunek, a ma już konto w DB to wystarczy skontaktować się ze swoim Account Managerem i utworzyć subkonto w nowej walucie.

Środki można przesyłać za pomocą przelewu SWIFT i z tego co się dowiedziałem mBank oraz BZ WBK dają możliwośc wykonania go w polskiej złotówce, dzięki czemu unikniemy przewalutowania. Nie wiem jak jest w innych bankach więc trzeba skontaktować się z Infolinią.

W Dukascopy Europe konta PLN również niedługo się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj galeo,

Co dokładnie chciałbyś wiedzieć o kontach PAMM? Funkcjonalnie praktycznie niczym nie różnią się od normalnych kont jednak oferta nieznacznie się różni (np. nie ma kilku nowych par walutowych).

Nie rozumiem za bardzo działania tego konta.

Czy można podłaczyć konta innych użytkowników i otwierać pozycje na podstawie z góry ustalonych zasad? Czy to konto dla własciciela i można miec kilka podkont.

Np. kazde konto ma róznej wielkosci depozyt, a przy otwieraniu pozycji system automatycznie wyliczy np 10% depozytuz kazdego konta, czy wszystko trzeba recznie ustawiać?

Liczba podpiętych kont jest nieograniczona?

pozdrawiam

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo działania tego konta.

Czy można podłaczyć konta innych użytkowników i otwierać pozycje na podstawie z góry ustalonych zasad? Czy to konto dla własciciela i można miec kilka podkont.

Np. kazde konto ma róznej wielkosci depozyt, a przy otwieraniu pozycji system automatycznie wyliczy np 10% depozytuz kazdego konta, czy wszystko trzeba recznie ustawiać?

Liczba podpiętych kont jest nieograniczona?

pozdrawiam

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz konto PAMM, podłączasz pod nie konta INNYCH inwestorów i widzisz swój depozyt jako sumę ich depozytów. Zawierasz transakcje na koncie PAMM i to samo dzieje się (w odpowiednich proporcjach wolumenu w zależności od depozytu) na kontach inwestorów. To coś jak konta zarządzane. Od wypracowanego profitu Zarządzający otrzymuje prowizję.

Ilość kont, które można podłączyć teoretycznie jest nieograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam pytanie odnośnie plaformy Jforex. Uruchomiłem sobie konto demo i zaraz nad wykresem są rozwijane paski idąc od lewej: z walutami, czas, rodzaj wykresy, i BID ASK i właśnie o to ostatnie chciałbym zapytać. Co to robi i jaki ma to cel jak zmieniam Ask na Bid i odwrotnie to zmieniają się długości świeczek a nawet zamieniają się niekiedy wzrostowe na spadkowe. W prowadziło mi to tylko zamieszanie. Jak do tego podejść. Na jaki mieć najlepiej ustawione? Na mt4 tego nie widzialem i nie używałem.

I jeszcze jedno jak otwieram pozycję to przy ostatniej świecy mam takie dziwne strzałeczki i jakieś litery i jak mam sporo pootwieranych pozycji wówczas te napisy zasłaniają mi śiece. Jak to wyłączyć?

Edytowane przez MarekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku,

Co to robi i jaki ma to cel jak zmieniam Ask na Bid i odwrotnie to zmieniają się długości świeczek a nawet zamieniają się niekiedy wzrostowe na spadkowe. W prowadziło mi to tylko zamieszanie. Jak do tego podejść. Na jaki mieć najlepiej ustawione? Na mt4 tego nie widzialem i nie używałem.

Na Forexie mamy dwie ceny:

Bid i Ask

Bid to cena niższa (dla sprzedaży), a Ask cena wyższa (dla kupna) - różnicą pomiędzy nimi jest spread, który ma wartość zmienną rynkową. JForex daje inwestorowi możliwość wyświetlania kursu po jednej z cen, co sprawia, że inwestor, który gra tylko w jedną stronę może obserwować zmianę ceny po tej która mu odpowiada.

W MT4 nie ma takiego wyboru i wykresy rysowane są tylko po cenie Bid.

I jeszcze jedno jak otwieram pozycję to przy ostatniej świecy mam takie dziwne strzałeczki i jakieś litery i jak mam sporo pootwieranych pozycji wówczas te napisy zasłaniają mi śiece. Jak to wyłączyć?

Narzędzia -> ustawienia -> wykres -> wizualizacja zleceń.

Więcej przydatnych informacji nt. JForex znajdziesz w naszej instrukcji obsługi:

http://forexclub.pl/download/instrukcje/tutorial-dukascopy-jforex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

jeszcze jedno: nie wiem czy to jest jakiś błąd ale nie znajduję zastosowania tego co dzieje się z linią trendu. Załóżmy że wyrysuję sobie trend z punktu do punktu. I chcę tak narysowaną linię trendu złapać i przemieścić. Łapię ją mniej więcej w połowie i w trakcie przemieszczania linia zmienia kąt nachylenia i się jeszcze robi krótsza (dot. lini krótkiej, półprostej i lini prostej długiej na DEMO) - wszystkie zmieniają kąt, a krótka dodatkowo się skraca. W opcjach wkresu mam ODZNACZONE "przyciąganie rysowanych obiektów...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę założyć rachunek rzeczywisty, czy można założyć w PLN jeśli tak to czy przy PLN jest aktualne minimalny depozyt 100$ - chciałbym wpłacić 400 zł na początek ponieważ interesuje mnie możliwość otworzenia DEMO na czas nieokreslony żeby jeszcze trochę poćwiczyć- dwa tygodnie to zdecydowanie za mało a ciągłę zakładanie nowego Demo jest nie ekonomiczne w czasie :)

Aha i jeszcze jedno. Jaka maksymalna Dzwignia przy minimalny DEPO

Edytowane przez MarekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można otworzyć rachunek w PLN i wtedy minimalny depozyt jest równowartością 100 USD (w Dukascopy Europe). Na tę chwilę to ok. 330 PLN.

Maksymalny lewar w Dukascopy Europe wynosi 1:200 - prośbę o zmianę dźwigni z domyślnej (1:100) należy wysłać do swojego Account Managera po otwarciu rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się opcja dot. kont demo, która powinna się spodobać niektórym osobom.

Każdy kto jest członkiem Dukascopy Community może założyć normalny rachunek demonstracyjny, który nie będzie wygasał, o ile dokona się chociaż jednej transakcji transakcji w ciągu 15 dni.

Aby otworzyć takie konto należy zarejestrować się w Community tutaj:

http://www.dukascopy.com/fxcomm/register/?location=/fxcomm/profile/

Następnie można otworzyć takie Demo w prawej części tej strony:

http://www.dukascopy.com/fxcomm/.

Loginem do konta będzie login z Community, a hasło ustala się

samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • raposo zmienił(a) tytuł na Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...