Skocz do zawartości

Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że Dukascopy ma tylko wersję w języku angielskim. Będzie ciężko jak ktoś go nie zna. Chociaż ja na przykład zaczynałam od platform w języku angielskim, bo z platform po polsku nie było dużego wyboru. Teraz dopiero pojawiają się polskie wersje językowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i ułatwienie o którym pisałem ;).

W związku z wieloma pytaniami i prośbami o pomoc w obsłudze platformy Dukascopy JForex, zdecydowaliśmy się przygotować polskojęzyczną instrukcję obsługi, gdzie zawarte są informacje ogólne na jej temat, różne wskazówki i opisy ciekawych (oraz podstawowych) funkcji. Mamy nadzieję, że wielu osobom (szczególnie początkującym lub nieznającym języka angielskiego) to pomoże. Wszystkie uwagi lub sugestie prosiłbym zgłaszać na PW by zbędnie nie przedłużać tego wątku.

Instrukcja dostępna tu:

http://www.forexclub.pl/download/34/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcielibyśmy to zrobić jednak mamy obawy czy broker się na to zgodzi. Wymagałoby to i tak ich autoryzacji więc de facto mogłoby się okazać, że sami też musieliby się tego podjąć. A skoro będzie język polski to co z pozostałymi...?

Będziemy próbowali ale w najbliższym czasie raczej nic takiego się nie ukaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym pociągnąć wątek kont wspólnych w Ducascopy. Zamierzam w najbliższym czasie otworzyć konto w Ducascopy (za pośrednictwem ForexClub). Na początek byłoby to konto indywidualne, ale chciałbym po jakimś czsie - po wpłaceniu większych kwot - przekształcic je w konto wspólne z żoną. Moje pytanie do Panów z ForexClub: czy można przekształcić konto indywidualne we wspólne?

Pozdrawiam

Krzysztof

Jeszcze dwa pytania?

1) Czy swapy z otwartych pozycji doliczane/odejmowane są każdego dnia do rachunku czy dopiero po zamknięciu transakcji? Trudno to zauważyć na demo w equity w dolnym lewym rogu.

Czy doliczają swapy w weekendy? Przeglądając w Positions Report otwarte kilkudniowe pozycje odniosłem wrażenie jakby były jakieś opóźnienia w doliczaniu swapów: pozycja czterodniowa - a swap jak za jeden dzień. Może demo nie działa tak sprawnie jak platforma live?

2) Czy można przedłużyć testowanie demo na okres dłuższy niż 2 tygodnie za Waszym pośrednictwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kris77,

Poniżej zamieszczam odpowiedzi na Twoje pytania.

Ad.0) Niestety prawdopodobnie będzie trzeba otworzyć zupełnie nowe konto. To z tej racji, że przy tego typu rachunkach przy wszystkich dokumentach, wymagane są podpisy wszystkich współwłaścicieli. Procedura jest dość podobna, czas otwierania konta tak samo więc to kwestia przejścia jeszcze raz tej samej drogi formalności i potem transferu środków (tu polecam otworzyć konto walutowe by uniknąć przewalutowania).

Ad.1) Swapy dodawane są do bilansu pozycji, natomiast co do reszty to muszę się upewnić i odpowiedź postaram się dać w najbliższych dniach.

Jednak jeśli chodzi o działanie dema i reala to nic takiego nie ma, że jedno działa lepiej od drugiego.

Ad.2) Tak, mamy możliwość zorganizowania na życzenie konta demonstracyjnego na okres dłuższy np. 3-6 miesięcy z możliwością dodatkowego wydłużenia jednak tylko dla klientów, którzy posiadają już aktywne rachunki rzeczywiste. W innym wypadku trzeba co te 2 tygodnie zakładać nowe demo.

Przy okazji.

Uwaga drodzy inwestorzy!

Mamy świetną nowinę. Dukascopy Bank wprowadza nowe dokładniejsze kwotowania do 0.1 pipsa (dotychczas krok był co 0.5 pipsa). Teraz nie problem zaobserwować spread na EUR/USD na poziomie 0.2-0.8 pips (w tej chwili tak się waha). Na razie w ramach testów tylko na rachunkach demonstracyjnych, a w najbliższym czasie, jak wszystko będzie w porządku to i na kontach realnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za długi czas oczekiwania na informację o swapach. Już mówię jak to dokładnie wygląda.

Swapy naliczane są codziennie o godzinie 21:00 czasu GMT. Wyjątkiem są swapy weekendowe, kiedy to naliczane są między piątkiem 21:00 GMT, a niedzielą 21:GMT (od razu za piątek, sobotę i niedzielę). Odnośnie sposobu naliczane ich wartości. Są one dodawane do bilansu pozycji, a nie bezpośrednio do stanu konta. Czyli podobnie jak na MT4.

I kolejna dobra wiadomość. Dukascopy pracuje od pewnego czasu nad mobilną platformą przeznaczoną dla OS Android, która w niedalekiej przyszłości zostanie ukończona i udostępniona inwestorom. Dokładna data nie jest znana jednak "na oko" potrwa to jeszcze 1-2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kontaktowałem się dziś z polskim przedstawicielstwem UBS by dowiedzieć się odnośnie realizacji przelewów zagranicznych z polskich banków do UBS z oddziałem w Szwajcarii (bank w którym trzymane są depozyty klientów). Z racji braku posiadania polskiej licencji bankowej UBS nie prowadzi oni jako takiej "klasycznej" działalności na terenie naszego kraju. Pytając o podpisane umowy UBS z polskimi bankami Pani nie za bardzo się orientowała. Po pewnym czasie oczekiwania zostałem połączony z jakimś bardziej zorientowanym ale dość zakręconym Panem, który twierdził, że z każdego polskiego banku przelew będzie realizowany do UBS bezpośrednio. Nie wiem na ile mu zaufać ale znając polską bankowość, byłbym troszkę sceptyczny . Dlatego pozostaje się dowiadywać u swojego banku przed dokonaniem przelewu SWIFT.

To bardziej informacja dla osób, które posiadają rachunki w walucie innej niż euro.

Natomiast ze swojej strony polecam zakładać rachunek właśnie w euro i używać przelewu SEPA.

Dukascopy może również wypłacić środki za pomocą przelewu SEPA. W tym celu należy dostarczyć im w formularzu wypłaty:

- numer konta w postaci IBAN (numer rachunku poprzedzony PL dla kont w Polsce);

- nazwę kraju;

- przelew musi być zlecony w walucie euro.

Formularz wypłaty należy przesłać do swojego Account Managera i w jego treści zaznaczyć, że chcemy by transfer był wykonany jako SEPA, nie SWIFT. Koszt takiej wypłaty przeważnie nie powinien przekroczyć 5 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla osób, które pierwszy raz stykają się z rynkiem ECN i różnymi rodzajami zleceń, które są oferowane, przygotowaliśmy rozbudowany opis dot. wszystkich rodzajów transakcji.

Jest on dostępny tutaj:

http://forexclub.pl/artykuly/edukacja/porady/rodzaje-zlecen-w-dukascopy-bank-platforma-jforex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Informujemy, że w ostatnim czasie zaszły zmiany w ofercie Dukascopy i obecnie:

- klient może posiadać dwa lub więcej rachunków (tzw. subkonta) rzeczywistych w innej walucie;

- lewar nie jest ograniczany wielkością depozytu, czyli mamy dostęp do dźwigni 1:100 niezależnie od wpłaconej/posiadanej kwoty na rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z początkiem obecnego tygodnia Dukascopy Bank wprowadziło do handlu w oparciu o model ECN nowy instrument jakim jest złoto. Niebawem do oferty dołączy także srebro.

Otrzymujemy:

  • spread rynkowy (średnio 30-40 pips w okresie normalnej płynności);
  • transakcje zawierane na realnym rynku!
  • minimalny wolumen transakcji to jedna jednostka (1 unit).

Prowizje

Wielkości prowizji obowiązujące dla metali szlachetnych, uwzględniające również rabat Forex Clubu, podane są w tabelach na naszej stronie TUTAJ. Zapraszamy też do zapoznania się z Przykładem 4 na dole strony.

Wymagany depozyt

Depozyt jaki jest potrzebny do otwarcia transakcji zależny jest od aktualnego kursu złota. Dla przykładu:

Jeśli chcemy otworzyć pozycję o wolumenie dziesięciu jednostek przy rynkowym kursie złota 1 400 USD, to wymagane będzie 14 000 USD z zlewarowanego (czyli uwzględniającego już dźwignię) kapitału. Analogicznie dla jednej jednostki będzie to 1 400 USD, a dla dwustu 280 000 USD. Standardowa dźwignia na rachunku to 1:100, czyli potrzebujemy realnie 100-krotnie mniejszego kapitału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Od 15 października zmianie ulega minimalny wymagany depozyt. Z 1 000 USD -> 5 000 USD. Do tego czasu można bez problemu zakładać konta od 1 000 USD. Nie ma się jednak o co martwić.

Powstaje nowy podmiot -> Dukascopy Europe. Będzie regulowany przez prawo Unii Europejskiej. Tu minimalny depozyt zostaje obniżony z 1 000 USD -> 100 USD.

Nowość i wygoda dla "maluczkich". Jeśli zakładamy konto z małym depozytem w przedziale od 100 do 1000 USD to nie będzie wymogu przesyłania potwierdzonego notarialnie ksera dokumentu tożsamości. Jeśli jednak wpłacimy 900 USD i zarobimy 101 USD to już taka konieczność zajdzie (można to dosłać później).

Jeśli ktoś jest zainteresowany otwarciem rachunku rzeczywistego w Dukascopy to obecnie ma dwa wyjścia:

- jeśli ma 1 000 USD lub więcej to może założyć rachunek już teraz i nie będzie żadnego problemu.

- jeśli ma mniej niż 1 000 USD to trzeba poczekać ok. 3 tygodni i założyć konto w uruchomionym Dukascopy Europe nawet posiadając tylko 100 USD.

W razie pytań zapraszam na PW ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jedna oferta. Niezależnie od wpłaconego depozytu, mikroloty są dostępne.

Przez mikrolot rozumiem 1000 jednostek waluty bazowej (odpowiednik 0.01 lota w MT4) niezależnie od pary walutowej. W dodatku, można operować takimi wielkościami jak np. 1234 jednostki, czyli pełna dowolność z zachowaniem minimum wspomnianego tysiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem tu nowy ale od dłuższego czasu obserwuje Dukascopy i mam pytanie,jeśli inwestuje 0,01 lota na jakiej zasadzie to się odbywa ponieważ myślę że tak małe zlecenie nie wejdzie na rynek międzybankowy,a jeśli tak to jaki może być poślizg wejścia transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Takie małe zlecenia zbierane są w większe paczki. Dodatkowo, wprowadzono mikroloty dopiero w momencie dodania kilku kluczowych dostarczycieli płynności, którzy to umożliwili. Oczywiście masz rację. Takie małe zlecenia mogą łapać poślizig cenowe częściej niż takie o większym wolumenie. Szczególnie w momencie publikacji danych czy dynamicznych zmian kursu (lub w czasie ograniczonej płynności). Jak duże mogą to być poślizgi? Niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć. Mogę tylko dodać, że nowi dostawcy płynności wciąż są dodawani i wcale nie wygląda to źle.

Przy okazji.

Niebawem będziemy mieli dla wszystkich kilka miłych niespodzianek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie ,jeśli otworzę konto poprzez waszą stronę to na koniec roku dostanę jakieś wyliczenia do rozliczenia się z urzędęm skarbowym?

Jeszcze jedno znalazłem na necie coś takiego

Brokerzy szwajcarscy upoważnieni są do przetrzymywania pieniędzy klientów na własnym rachunku. W ten sposób pieniądze klienta stają się częścią bilansu danego brokera.Taka sytuacja znacząco zwększa ryzyko. Wierzyciele mogą składać roszczenia w sprawie swoich pieniędzy, a wszyscy klienci stają się pośrednio odpowiedzialni za poniesione straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczeń od nas nie dostaniesz - nie mamy uprawnień by takie coś robić. Natomiast wszystkim naszym klientom oferujemy darmowy program, który pomaga w rozliczeniu podatku:

http://forexclub.pl/edukacja/podatki/

Nie wiem skąd jest ten cytat i na czym jest poparty (powinno być źródło) ale szczerze wątpię by tak było. Po pierwsze, każdy szwajcarski broker musi mieć licencję bankową, co wiąże się z masą regulacji i warunkami, które musi spełniać by ją otrzymać. Oczywiście środki wpłacane są na rachunek brokera (dopiero od 250 000 USD istnieje inna opcja) do banku UBS jednak broker nie obraca nimi. Dodatkowo, depozyty klientów objęte są gwarancją do 100 000 CHF. W przypadku brokerów polskich jest to 100% do kwoty 3 000 EUR i w 90% do kwoty 22 000 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie urażając autora tego tekstu... Wg mnie chyba ktoś tam miał dobrą imprezę dzień wcześniej jak to pisał :).

Od początku.

Ad.1) Musi spełniać takie same wymogi jak każdy inny broker regulowany na terenie Unii Europejskiej (dyrektywy UE), dodatkowo państwa w którym jest siedziba. Dukascopy posiada licencję bankową i pewnie fakt tego, iż jest to wymóg szwajcarskiego prawa od 2010 roku autorowi jest nieznany lub tekst ma już swoje lata (ale na to mi nie wygląda). Subiektywnie powiem, że regulacje są bardzo restrykcyjne i jest ich więcej niż dla firm z UE.

Niebawem ruszamy również z Dukascopy Europe, które jest już podmiotem na terenie UE i spełnia te same wymogi co każdy broker w Unii.

Ad.2) Nie wiem skąd autor to wziął. Środki trzymane są w banku UBS (mimo, że Dukascopy jest bankiem to ze względów prawnych musi trzymać środki klientów w innej instytucji). Jest to oddzielny rachunek i środki nie są trzymane na koncie z którego np. broker płaci swoim pracownikom pensje :).

Ad.3) O gwarancjach pisałem już wyżej. Tu zdecydowanie wygrywają Szwajcarzy, gwarantując kwotę w 100% do 100 000 CHF. Odnośnie brokerów amerykańskich. Tu też tragedii nie ma i z reguły każdy szanujący się broker z USA zapewnia gwarancję depozytów klientów u zewnętrznej firmy ubezpieczeniowej (dlatego kwoty gwarancji mogą być różne).

Nastraszyli, nastraszyli, a fakty są troszkę inne :).

edit:

Jeszcze dopowiem odnośnie punktu 2). W przypadku, gdy klient posiada na rachunku więcej niż 250 000 USD, istnieje możliwość otwarcia konta w banku kustoszowym. Polega to na tym, że klient otwiera własne konto bankowe w wybranej przez siebie instytucji (banku) na terenie Szwajcarii i po zaakceptowaniu tego przez brokera, wpłaca swoje środki. Dzięki temu żadne pieniądze nie trafiają do brokera, a transakcje z rachunku FX są rozliczane z rachunkiem bankowym.

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-bank/rodzaje-kont/

(dół strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • raposo zmienił(a) tytuł na Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...