Skocz do zawartości

Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, otóż w piątek miałem otwarte dwie pozycje na parze EUR/USD. Depozyt na koncie 6500, dźwignia standardowa 1:100, dwie pozycje po 50 000 jednostek (długies). Cały dzień euro traciło na wartości (maksymalna strata w ciągu dnia ok. 1500 – nic nie działo się przy takiej stracie). Wieczorem kiedy euro zaczęło zyskiwać (strata spadła do ok. 300), ok. 18:00 samoistnie otwarła mi się pozycja przeciwstawna, na której zaczęła narastać strata. I tutaj moje pytanie o co chodzi??? Zamknąłem jedną z pozycji ze stratą (chociaż chciałem przetrzymać tą stratę – dodatkowo strata z pozycji przeciwstawnej otwartej samoistnie). Dodatkowo, pozycji samoistnie otwartej nie mogłem zamknąć(???) zamknęła się bodaj raz, ale znów otwarła. W końcu gdy euro urosło o kolejne 100 pipsów udało mi się połączyć pozycję samoistną z już otwartą wcześniej przezemnie. Czy to jakiś błąd w systemie? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

O mechaniźmie zabezpieczającym Dukascopy piszemy tutaj:

http://forum.forexclub.pl/topic/254-mechanizmy-bezpieczenstwa-w-dukascopy-ecn-i-nie-tylko/

 

Oraz w instrukcji obsługi platformy JForex:

http://forexclub.pl/download/instrukcje/tutorial-dukascopy-jforex/

 

Przyznaję, że jest to dość nietypowe rozwiązanie względem brokerów z MT4 ale na takie zdecydowało się Dukascopy i za wiele z tym zrobić się nie da. Najlepiej unikać dużego wykorzystywania lewaru pod koniec handlu w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie. Czy w JFOREX wersji demonstracyjnej można zmienić czas wyświetlany na wykresach i prawym górnym rogu aplikacji. Chodzi mi o zmianę na nasz czas :) czyli UTC +1. U mnie wyświetla się UTC +0. Zmiany w ustawieniach nic nie dają.

W nowej wersji JFOREX już można ustawić precyzyjnie czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę to trwało ale wreszcie obietnice stał się faktem - Dukascopy wprowadza CFD. Na razie tylko na kontach demonstracyjnych ale niebawem powinny wejść do handlu rzeczywistego.http://www.dukascopy.com/swiss/english/cfd/range-of-markets/Mamy dostęp do ropy naftowej oraz indeksów giełdowych - w przyszłości lista ta będzie rozszerzana :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie w sprawie przewalutowania transakcji. Konto w DukascopyEU w PLN, załóżmy że inwestujemy 1000 €  w zakup EUR/USD, czyli kupujemy 100000 waluty bazowej. Na stronie DC jest tabela "Wymiana walut' http://forum.forexclub.pl/topic/10-dukascopy-bank-i-europe-model-ecn-opinie-rabat-prowizji-40/page-12 - czy odnosi się ona do wymiany waluty rachunku do waluty bazowej pary ? Czyli w tym wypadku będzie to 1%, czy 0,2%?

 

Po zakończonej transakcji znów następuje przewalutowanie, znów 1%, czy tak jak jet napisane pod tabelą: 0,1% ?

 

Czy uwzględniacie w swoim programie do obliczenia kwoty podatku takie niuanse jak powyżej? I czy uwzględniany jest też rabat na prowizję?

 

---

 

P.S. Nie pochwaliliście się jeszcze na forum o zmianie rabatu na 20%... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Koszty przewalutowania dotyczą sytuacji w której transferujesz środki z jednego rachunku w walucie np. PLN na drugi rachunek w innej walucie np. EUR. Przy zawieraniu transakcji Forex nie występuje tu żadna prowizja z tytułu przewalutowania. W związku z tym nie ma to znaczenia przy opodatkowaniu. 

 

Rabat prowizji jest uwzględniany w programie.

 

Odnośnie zmian w polityce rabatowej - http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualnosci/zmiany-w-polityce-rabatowej-dukascopy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do handlu na kontach rzeczywistych weszły już instrumenty CFD. Dodatkowo, Social Trading, który od dawna funkcjonuje w Dukascopy na kontach demo, teraz także dostępny jest na kontach Live.

Więcej informacji na ten temat tutaj:
http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualnosci/cfd-i-social-trading-na-kontach-live-w-dukascopy/

Przy okazji, w październiku odbędą się bezpłatne seminaria stacjonarne w Polsce organizowane przez Dukascopy.
1) Warszawa 22 października
2) Katowice 23 października

Udział oczywiście jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły:
http://forexclub.pl/wiadomosci/wydarzenia/seminaria-dukascopy-w-polsce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Garść dobrych wieści od Dukascopy:
- zerowane debety po zamieszaniu na CHF,
- Promocja: 100% bonusu depozytu,
- dostępne CFD na indeksy i towary,
- dostępne opcje binarne.

Szczegóły: http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualnosci/bonus-100-depozytu-cfd-i-opcje-w-dukascopy-europe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nowość - Opcje na CFD na akcje w modelu 24h.

Dostępne są akcje największych spółek z krajów:

  • Australia (ASX)
  • Argentyna (BCBA),
  • Brazylia (BOVESPA),
  • Holandia (AMS),
  • Hong Kong (HKEX),
  • Korea Południowa (KRX),
  • Niemcy (XET).
  • USA (NYSE).

Ogólnie spółek jest tyle, że aż nie chce mi się ich liczyć :). Na screenie widać tylko Top 5 (największe spadki/wzrosty). Aby rozwinąć całą listę trzeba kliknąć w szpilkę nad danym okienkiem.

 

post-3-0-03991300-1427371704_thumb.png

 

Model 24h oznacza, że opcje otwierane są na otwarciu sesji i wygasają przed otwarciem dnia następnego, czyli gra toczy się o to czy kurs danej spółki podczas jednej sesji wzrośnie czy też spadnie. Premia na poziomie od 50% / 20% do 70% / 0%.

 

Przy okazji, Dukascopy otrzymało nagrodę Najlepszego Brokera Opcji Binarnych na FxCuffs 2015.

 

Przypominam, że na walutach oferowane jest do 90% premii z opcji na walutach, indeksach i towarach, co jest rzadkością na tych instrumentach.

 

Strona dedykowana opcjom - Dukascopy Opcje Binarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dukascopy Europe wprowadza opłaty dla nieaktywnych kont.

Pierwszy rok prowadzenia rachunku jest całkowicie zwolniony z opłat. Po kolejnych 182 dniach prowadzenia ale nieużywania konta (braku jakichkolwiek transakcji) zostanie naliczona opłata w wysokości 20 EUR. Po kolejnych 182 dniach zostanie naliczone następnie 20 EUR. W przypadku braku odpowiedniej ilości środków na rachunku broker zastrzega sobie możliwość do zamknięcia konta. Aby uniknąć opłaty wystarczy zawrzeć dowolną transakcję w ciągu 182 dni (nawet na jednego mikrolota na jedną sekundę - ew. strata to 2-5 groszy) i od razu ją zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich na forum. Mam pytanie odnośnie Dukascopy EU. Otóż przeglądam własnie ich strone i tam są podane wymagane depozyty co do trzymania pozycji przez noc i przez weakend. Ogólnie widze że na weakend zmniejszają dźwignie z 1:100 do 1:30. Tutaj na forum jest napisane o o tym ze podwajają wpłaconą kase na konto zwiekszając tym samym dzwignie maksymalna do 1:200. I teraz moje pytanie jak to sie ma wszystko do siebie? 

 

załóżmy hipotetyczną sytuacje ze mam wpłacone na konto 2500zł, gram na DAX 2 kontraktami przy maksymalnej dźwigni i zostawiam pozycje na weakend. co sie wtedy dzieje?

Bo według informacji na stronie wymagany depozyt  w trakcie tygodnia to 879zł a w weakend jest to juz 2931zł. czy dochodzi do margin call? I jak to sie ma do tego podwojenia kapitału bo na ich stronie nie moge nic na ten temat znaleźć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Slk,

 

Zacznijmy od ustalenia faktów.

 

Dukascopy Europe - maksymalny lewar dla Polaków 1:100, w piątek wieczorem zmniejszany jest o ok. 1/3, czyli do 1:30

Dukascopy Bank - lewar do wyboru 1:100 lub 1:200. Zmniejszany analogicznie do 1:30 i 1:60 na weekend :).

 

Oba Dukascopy dalej prowadzą promocję 100% bonusowego depozytu gratis od wpłaty. To oznacza, że automatycznie zwiększa nam się lewarowanie dwukrotnie względem naszego depozytu początkowego. Zakładając, że nasze saldo jest zgodne z nim (lub zbliżone) w momencie zawarcia transakcji to mamy dostęp analogicznie do:

Dukascopy Europe - lewaru 1:200 i weekendowego 1:60

Dukascopy Bank - lewaru 1:200 lub 1:400 i weekendowego 1:60 lub 1:120.

 

Oczywiście zwiększenie lewaru jest pewnym uproszczeniem słownym, bo de facto dźwignia się nie zmienia tylko my mamy więcej środków na koncie.

 

Czy nastąpi Margin Call zależy przede wszystkim od bilansu pozycji. Trzeba by sobie to wyliczyć na konkretnym przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy ze bilans pozycji jest na zero. Chodzi mi tylko o to czy sam fakt zmiany lewaru może spowodować wyczyszczenie konta?

Czy może pozycja zostaje automatycznie zamknieta. A skoro bilans był na zero to saldo konta pozostaje nienaruszone?

Edytowane przez Slk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dukascopy sama zmiana lewaru nie wyczyści Ci nigdy konta z racji użytych mechanizmów zabezpieczających (partial hedge). Szczegóły tutaj:

http://forexclub.pl/edukacja/porady/mechanizny-zabezpieczajace-w-dukascopy/

http://forum.forexclub.pl/topic/254-mechanizmy-bezpieczenstwa-w-dukascopy-ecn-i-nie-tylko/

 

Jeśli wykorzystasz lewar w maksymalnym stopniu i bilans pozycji będzie dalej na zero to wykorzystanie dźwigni będzie wynosiło jakieś 95% jak mniemam. Jeśli strata zacznie rosnąć to automatycznie będzie zwiększać się użycie lewaru. Najpierw przekroczy 100% i zablokuje Ci możliwość otwierania kolejnych transakcji, a powyżej 200% otworzy partial hedge (czyli przeciwstawną pozycję o jakimś proporcjonalnym wolumenie do utrzymania lewaru poniżej 200%.).

 

Jeśli masz na koncie 3000 zł i otworzysz pozycję, która zablokuje Ci te 2900 zł (prawdopodobnie tyle nie dasz rady z uwagi na spread ale rozważamy to hipotetycznie), a lewar zmniejszy się o 2/3 to automatycznie będą wymagali od Ciebie 3x2900 zł = 8700 zł, czyli grubo ponad 200% więcej Twojego depozytu -> otworzy Ci partial hedge ;).

 

Wiem, że to dość skomplikowane i zupełnie inaczej wygląda niż na MT4 dlatego zachęcam do skorzystania z okazji, iż zaraz będzie weekend i odtworzenia na demie takiego scenariusza. Na żywo poobserwujesz sobie jak to funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy rodzaj opcji na platformie Dukascopy, a mianowicie Pair Binary Options. O co w tym chodzi? Gramy na różnicy w zmianie % wartości dwóch aktywów, które są ze sobą powiązane, czyli na zmianie kursu wybranej spółki względem indeksu giełdowego w którego skład wchodzi.

Przykładowo:
Opcja binarna call w parze BMW i indeksie DAX. Jeśli DAX wzrośnie o 1%, a BMW o 2% to zarabiamy. Jeśli DAX spadnie o -0,5%, a BMW o -0,3% to też zarabiamy. Jeśli DAX wzrośnie o 1%, a BMW tylko o 0,2% to tracimy.

Podstawowy payout: 70%
Czas trwania opcji: jedna sesja giełdowa

Więcej szczegółów na stronie Dukascopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • raposo zmienił(a) tytuł na Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...