Skocz do zawartości

Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieramy wątek o brokerze typu ECN - Dukascopy - z którym współpracujemy od 2009 roku.

Dukascopy Bank to szwajcarski broker ECN z siedzibą w Genewie, który rozpoczął swoją działalność w roku 2004 z kapitałem zakładowym 22 000 000 CHF.

Dukascopy Europe należy w 100% do szwajcarskiej grupy kapitałowej Dukascopy Swiss Banking Group. Jest to broker ECN mieszczący się w samym centrum Rygi na Łotwie. Rozpoczął swoją działalność w roku 2011. Celem było utworzenie podmiotu na terenie Unii Europejskiej, który podlegać będzie pod jej regulacje i dyrektywy. Dzięki temu Dukascopy akceptuje klientów z całej Europy oraz może działać na terenie całej UE. Oferta jest ta sama. Nie ulegają zmianom instrumenty finansowe, kwotowania, spready, prowizje oraz platformy transakcyjne. Wszystkie różnice znajdziecie wyszczególnione poniżej.

Minimalny depozyt:

  • 100 USD indywidualne, 20 000 EUR firmowe
  • lub równowartość w innej walucie - oferowane PLN, USD, CHF, EUR, GBP, JPY, CAD lub AUD

Rodzaj brokera - ECN

Max. Dźwignia:

  • 1:30

Oferowane instrumenty:

  • 70 najpopularniejszych par walutowych, w tym USDPLN, EURPLN ze spreadami poniżej 10.0 pips.
  • metale szlachetne - srebro i złoto,
  • CFD na indeksy, akcje, towary, kryptowaluty, ETF
  • łącznie ok. 600 instrumentów

Spready:

  • zmienne rynkowe od 0.0 pips


Minimalny wolumen transakcji:

  • Mikrolot (0.01), czyli od 1000 jednostek,
  • 1 uncji na złocie,
  • 10 uncji na srebrze,
  • 1 CFD na indeksach i towarach.

Prowizje

  • Zależne od wielkości depozytu, środków na koncie (depozyt + zysk), obrotu.
  • Od 10 do 35 USD za 1 mln USD obrotu na walutach.
  • Od 15 do 52.5 USD za 1 mln USD obrotu na metalach i CFD.

Platformy transakcyjne:

  • JForex (w języku polskim),
  • Web,
  • iPhone Trader i iPad Trader,
  • MetaTrader 4,
  • możliwość użycia MultiCharts.

Wpłaty, wypłaty:

  • przelew krajowy i karty kredytowe/debetowe.

Gwarancja depozytu:

  • w 100% do 3 000 EUR i w 90% do 22 000 EUR

Usługi dodatkowe:

  • Handel jednym kliknięciem, możliwość ustawienia automatycznie,
  • wcześniej zdefiniowanych SL, TP. Dostępne strategie automatyczne i własne,
  • wskaźniki napisane w Javie,
  • powiadomienia SMS dot. rachunku.

Więcej informacji o Dukascopy na naszej stronie:

PEŁNY OPIS OFERTY DUKASCOPY

Dla osób, które otworzą rachunek realny poprzez Forex Club przygotowaliśmy:

  1. Polski support,
  2. Rabat prowizji -20% na pierwszy miesiąc*
  3. Program Podatek - do rozliczeń transakcji,
  4. Zniżki na narzędzia do JForex,
  5. Pozostałe korzyści, które oferujemy standardowo: http://forexclub.pl/co-zyskujesz/

RACHUNEK REAL      RACHUNEK DEMO
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dukascopy od dłuższego czasu już próbuje uruchomić MT4 w modelu ECN i niestety nie jest za dobrze - wciąż są jakieś problemy i nachodzą wąpliwości czy w MT4 jest w ogóle taka możliwość, co by potwierdzało, że jeszcze nie ma prawdziwego ECN z MT4.

Odnośnie przyzwyczajeń. Platforma JForex jest równie ciekawa i wbrew pozorom ma o wiele więcej ciekawcyh funkcji. Zapraszam do testów! Niebawem postaram się przygotować jakiś obszerniejszy opis ciekawszych i mniej typowych funkcjonalności tej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich na forum.

Zamierzam otworzyć rachunek w Dukascopy jednak mam kilka pytań istotnych zawówno dla mnie jak i mojej żony.

Konto walutowe, z kórego chcę przelewać środki w USD ma dwóch właścicieli (ja i żona).

Czy takie konto może słuzyć jako konto do wymiany środków z Ducascopy?

Czy w Ducascopy można założyć konto posiadające dwóch właścicieli?

W przypadku wypłaty środków należy wypełnić i podpisać formularz. Jeżeli konto może posiadać tylko jednego właściciela, to co musiałaby zrobić moja żona, żeby wycofać środki w przypadku mojej śmierci?

Oczywiscie swojej śmierci nie planuję, ale z uwagi na poczucie odpowiedzielność za rodzinę chciałbym otrzymać odpowiedz na powyższe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając iż wpłacam minimalny wymagany kapitał 1000$ to jaką najmniejszą pozycję na parę E/D mogę otworzyć , ile wtedy wyniesie prowizja i ruch o 10 pips na + lub - to jaka kwota?

To samo pytanie jeśli chodzi o indeksy z USA :S&P i DJ30 .zajmuję się właśnie tylko parą E/D i s&P, czym innym głowy sobie nie zawracam, a specyfikę tych 2 instrumentów mam względnie opanowaną.

na FAQ oczywiście przeczytałem że1000 jedn.waluty bazowej co przy dzwigni 100 daje 10$ depo, jak rozumiem, ale jak w praktyce jest z poślizgami i z realizacją takich małych zleceń i ile wynosi prowizja?

(Czy gdzieś może znajdują się praktyczne pytania i odpowiedzi bądź jakaś dyskusja dot. tego brokera?)

Za trud odpowiedzi z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Bardzo przepraszamy za powolny czas odpowiedzi jednak natłok pracy i innych zajęć od nas niezależnych to spowodował. Obiecujemy się poprawić w najbliższym czasie ;).

Odnośnie pytań.

mur

Już o tym rozmawialiśmy telefonicznie. W najbliższym czasie dam Panu znać również tą drogą jednak i na forum zamieszczę informację by reszta użytkowników wiedziała jak wygląda sprawa.

moro

Na wartość pipsa i minimalny wolumen transakcji sam sobie odpowiedziałeś ;). Co do poślizgów i prowizji. Prowizje wynikają z polityki prowizji, która została opisana przez nas tutaj:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-bank/polityka-prowizji/

Myślę, że nie powinno być problemów po zapoznaniu się z przykładami.

Odnośnie poślizgów. Trzeba mieć świadomość, że rynek ECN to rynek dużych zleceń z racji, że kojarzone są one ze zleceniami z rynku międzybankowego lub największymi instytucjami na świecie (ale nie tylko). Dlatego też im większy wolumen transakcji (choć też bez przesady) to większa szansa, że zlecenie zostanie zrealizowane i to bez żadnego poślizgu. Czy zawsze tak będzie? Nie, to zależy od aktualnej płynności. Jeśli nie chcemy by nasza pozycja została zrealizowana z poślizgiem (czyli albo po zadanej cenie albo wcale) to w slippage ustawiamy 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem w trakcie zakładania konta typu "Joint Acount" - konto wspólne.

Formularz dostepny online wypełniłem - wszystkie wygenerowane dokumenty wydrukowałem i podpisałem. (Żona również podpisała ponieważ jest to konto wspólne). Dołączyłem notarialnie potwierdzone ksero naszych dowodów osobistych i jakiś rachunek za internet. Całość wysłałem listem poleconym do Dukascopy. Bezpośrednio po wypełnieniu dokumentów zadzwoniła do mnie osoba od tego brokera z zapytaniem czy rzeczywiście wypełniłem wniosek i w czymś może mi jeszcze pomóc - bardzo miłe (rozmowa po angielsku). Moje dokumenty doszły - dostałem potwierdzenie mailowe z informacją, że za kilka dni sprawdzą przesłane dokumenty i założą konto rzeczywiste. Następnego dnia dostałem informację, że konto jest założone i niedługo otrzymam informację gdzie mam wpłacić pieniądze w celu zasilenia swojego konta. Dostałem zapytanie kiedy i ile pieniędzy planuję zainwestować. I tu się okazało, że dla kont wspólnych (joint account) minimalny wkład to równowartość 10 000 dolarów jednak informacji tej nie ma na ich stronie - jest to ich wewnętrzne ustalenie. Obecnie czekam na odpowiedz, czy 5 000 dolarów (tyle pierwotnie miałem zamiar zainwestować) wystarczy do używania tego konta.

Jest to drobny kamyczek, który trochę mnie zaniepokoił, ale moja opinia o obsłudze Dukascopy jest i tak wysoka.

bedę informował o dalszych postępach w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 000 USD? Naprawdę dziwne, tymbardziej, że na stronie Dukascopy faktycznie nie ma o tym żadnej wzmianki. Również podczas mojej ostatniej rozmowy z brokerem o tego typu kontach nie zostało mi to wspomniane.

mur,

bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd jednak nie było to świadome i celowe. Zaraz umieścimy tę informację na naszej stronie.

edit:

informacja została dodana tutaj:

http://www.forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-bank/rodzaje-kont/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Początkowa wpłata nie jest wcale taka wysoka. Pamiętajmy, że jeszcze rok temu wynosiła ona 50 000 USD, potem 25 000, 10 000 USD, 5 000 USD... Aż nagle stanęło na obecnej wysokości. Więc jak na tą jakość usług i rynek ECN nie jest to dużo.

Odnośnie formalnośći. Tak, trochę ich jest jednak to nie "widzi mi się" brokera, a szwajcarskie regulacje prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

1) Żeby otrzymać rabat 25% na prowizje wystarczy wejść w zakładkę brokerzy => Dukascopy i tam zarejestrować konto poprzez "otwórz rachunek" i to wszystko? Czy ten upust jest na określony czas czy na stałe?

2) po otwarciu transakcji na wykresie w jForex zaznaczają się nr. zlecenia i poziomy wejścia i wyjścia - jak to usunąć żeby nie zaśmiecało wykresu?

Pozdrawiam

JG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jakubgor,

Ad.1) Tak. Tak, rabat jest na stałe - nie planujemy rezygnacji z niego.

Ad.2) Można to wyłączyć w opcjach platformy. Tools -> Prefrences -> Chart -> Orders Visualization.

Przepraszam, że odpowiadam dopiero dziś jednak miałem wczoraj pogrzeb w rodzinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • raposo zmienił(a) tytuł na Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...