Skocz do zawartości

Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te dane nie są weryfikowane i mają na celu lepiej poznać swojego klienta. Zgodnie z regulacjami pod które podlega, Dukascopy musi o to zapytać (bez obowiązku sprawdzania) i m.in. pomaga to w ocenie "ryzykowności" klienta. Bez obaw, nikomu z tego powodu nie odmówiono otwarcia rachunku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rejestracji należy podać swoje konto bankowe z którego będzie zasilane konto w Dukasie i na które będą robione wypłaty. Jeśli po jakimś czasie będę chciał zmienić bank to czy konto w banku, które zostało zarejestrowane i z którego została dokonana wpłata oraz na które są robione wypłaty z Dukasa będzie można zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,jestem zainteresowany otwarciem konta w Dukacsopy ECN jednak chciałbymn wiedzieć czy obniżenie prowizji o 30% to tylko chwilowe czy już na dłuższy czas ?? druga sprawa chciałbym móc już grać od poniedziałku bo rozstałem sięjuż na dobre z Brokerem MM który robiłsobie jaja ze mnie,,Manipulacje cenowe,,rozłaczanie, skoki cenowe itp!!! Zatem nigdy wiecej MM !!! i tu pytanie,,czy zakłądając real konto mogę już od poniedziałku dokonywać inwestycji zanim jeszcze wyślę niezbędne dokumenty,, I czy cośz=sięzmieniłoi z tym notarialnym powierdzeniem dowodu- bo mieszkam w UK i to torchę kłopotliwe,,, I raz jeszcze proszę napisać dla jasności ile wynosi nin, wpłata na konto - i najważniejsze jak jest z wypłatami i wpłątami...Zwykle nie płaciłęm za wypłąty i wpłaty- podłączyłem kartę Debetową Visa ( Halifaxu) i wszystko trwało szybko , łatwo i za darmo- i mogłem dowolne kwoty wpłacać i dowolne wypłacać- jak jest w Dukascopy?? proszę o obszerne wyjaśnienia,,,Dziekuję i pozdrawiam,, A i jeszcze jedno- czytałęm już o prowizjach ale czy płaci sięjeszcze za obsługę, alarmy cenowe- co jest ostateczną prowizją dla tego brokera ?? Spred czy dochodzą inne opłaty ?? Czy lepiej np, otworzyć konto na FX PRO ECN ??? u kogo jest prościej, taniej, bezpieczniej, bez manipulacji i przekrętó?? Jestem inwestorem krótkoterminowych zakłądów( system skalpowania) wiem ze Dukascopy nie widzi w tym nic złego i chyba FXpro rónież lae u kogo jest taniej i bezpieczniej,,,Martwi mnie że FXpro to broker MM a ma możliwość założenia konta ECN ....Trochę dziwniei podejrzane- Broker MM a ma tylko jedno konto ECN...Jak to jest naprawdę,,,,Dziekuję za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj excider,

Nasz rabat jest na stałe już od bardzo dawna. Wcześniej wynosił 25%, podnieśliśmy go do 30% i nie ma planów rezygnacji lub jego zmniejszania.

Jeśli chodzi o założenie konta to cała procedura jest opisana na naszej stronie i nie ma możliwości jej skrócenia, czyli trzeba wypełnić formularz, przesłać dokumenty, które muszą zostać zaakceptowane, dokonać wpłaty i dopiero wtedy można zacząć inwestować - wszystko trwa ok. 1,5 tygodnia.

Potwierdzenie dokumentu tożsamości w UK jest bardzo mało kłopotliwe ponieważ można tego dokonać nawet na poczcie, a i tak musimy się tam udać by wysłać dokumenty :).

Min. depozyt:

Dukascopy Bank - 5 000 USD

Dukascopy Europe - 100 USD

Wpłaty, wypłaty:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/wpaty-i-wypaty-srodkow/

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-bank/polityka-prowizji/

(na samym dole)

Odnośnie prowizji.

Wynagrodzenie brokerów ECN stanowi tylko prowizja. Spread jest rynkowy i z przyczyn naturalnych występuje na rynku. Nie płaci się za otwarcie konta, jego prowadzenie, zamknięcie itd.

Jeśli chodzi o FxPro.

Ten broker ma dwie oferty - z MT4 i ECN. Więc nie jest to broker MM ale MM i ECN. To pierwsze ze względu na MT4 które uwielbiają inwestorzy, a to drugie z racji przejrzystszych warunków handlu. Każdy wybiera to co chce. Z tego co czytałem to grałeś w Plus500. To najniższa liga brokera więc nie dziwię się, że narzekasz ale nie każdy MM jest taki straszny jak to malują. Polecam zapoznać się z tym tematem i naszym artykułem w Equtiy Magazine o brokerach:

Nie da się jednoznacznie stwierdzić gdzie jest taniej. Są różne stawki prowizyjne (w Dukascopy zależne od wielu rzeczy), dodatkowo zmienny rynkowy spread. Mogę jednak stwierdzić, że obie oferty są godne polecenia i polecam po prostu potestować na demie jak to wygląda u jednego i drugiego brokera, a następnie wybrać to co będzie Ci bardziej odpowiadać.

W FxPro można szybciej założyć konto natomiast jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa to wg mnie są one na identycznym poziomie choć w Dukascopy jest trochę więcej biurokracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w danych na temat konta wymagany jest Sort Code/ABA ? Czy jest to wymaganie tylko dla kont amerykańskich ?

Czy "Brochure on Risks in Foregin Exchange Trading ...", 7-stronicową broszurę również mam im odesłać, czy zostaje to u mnie ? Brak tam miejsca na jakikolwiek podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się nieco zaktualizować Tutorial. Do podpisu jest jeszcze Identification of the benefical owners, Risks in foregin Exchange Trading, Risk Disclosure and acknowledgment, Release in respect of the use of means of telecommunication. Poza tym rejestracja elektroniczna też ma kilka drobnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dukascopy z dniem dzisiejszym rozszerza swoją ofertę o:

1) nowe pary walutowe: AUD/SGD, CAD/HKD, CHF/SGD, EUR/DKK, EUR/HKD, EUR/SGD, HKD/JPY, USD/DKK, USD/HKD, USD/MXN, USD/SGD i USD/ZAR.

Są już dostępne dla kont Live. Uprzedzam ewentualne pytania i przypominam, że korona duńska jest w ERM II, dlatego wykresy z tą walutą tak "dziwnie" wyglądają .

2) Serwis SMS. Mamy możliwość otrzymywania smsów z powiadomieniami o:

- zaliczeniu TP/SL

- otwarciu każdego rodzaju zlecenia oczekującego

- otwarcia zlecenia market (to bardziej dla osób używających automaty)

- margin call, margin cut

- wsparcia, opory

- wpłaty, wypłąty

- alarmy cenowe

- i wiele, wiele więcej...

Możemy zdefiniować dot. której pary mają przychodzić smsy oraz czy tylko w momencie, gdy jesteśmy off-line.

Pierwsze 20 smsów miesięcznie jest darmowych, kolejne płatne 0.07 EUR za sztukę. Można wszystko ustalić w panelu konta (wejście ze strony Dukascopy prawy górny róg Login Live Entry for Traders.

Niebawem wszystko pojawi się opisane na naszej stronie w języku polskim więc proszę o cierpliwość :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak już może niektórzy z Was zauważyli, pojawiła się nowa wersja JForex Demo. Zmian jest BARDZO dużo. Widać, że dział IT wyjątkowo się postarał i wziął wiele naszych uwag pod uwagę. Jestem pod wrażeniem .

Z głównych zmian, które na szybko zaobserwowałem:

- możliwość używania różnych kolorystych wykresów i szablonów na różnych wykresach,

- alarmy cenowe,

- rozbudowane OHLC,

- możliwość otwarcia sobie panelu z BUY/SELL, zleceniami oczekującymi i Market Depth do osobnego okna.

- do zniesień Fibonacci'ego dodano Presety, czyli gotowe, własne ustawienia oraz kilka innych opcji,

- do innych wskaźników też doszło kilka funkcji np. dodawanie przezroczystości,

- duża nowość - automatyczne wykrywanie patternów na wykresie np. trójkąta, flagi, podwójnego szczytu, dna i wielu innych...

- możliwość wyłączenia ID pozycji z wykresu (tych cyferek ), przy zachowaniu pozostałych opcji czyli punktu wejścia, wyjścia itd.

- Historical Data Manager (eksport danych historycznych do .csv),

- poprawiony tester strategii,

- i wiele, wiele innych mniejszych lub większych których jeszcze nie wyłapałem.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Cieszy mnie to tymbardziej, że widzę jak spora część Waszych i moich próśb została spełniona. Zachęcam wszystkich do testów i zgłaszania swoich uwag. Jeśli będą jakieś błędy to można mi je podsyłać na maila, a przekażę gdzie trzeba.

Jeśli wszystko będzie chodziło sprawnie to w niedalekim czasie zmiany wejdą na wersję Live. Podkreślam, że to na razie tylko dla demo i do testów czy wszystko jest OK.

Nadal nie ma języka polskiego (jest taki plan ale prace jeszcze nie ruszyły) i jeśli ktoś ma z tym problem lub sam nie chce eksperymentować na platformie to wystarczy poczekać kilka dni, a przygotuję nową wersję instrukcji, gdzie wszystko będzie ładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem rozpocząć swoją przygodę na koncie real i jestem zainteresowany otwarciem rachunku w Ducascopy Europe. Mam w związku z tym dwa pytania. Pierwsze dotyczy tabeli opłat i prowizji. Rozumiem sposób ich naliczania natomiast chciałbym się dowiedzieć, czy podane tam kwoty dotyczą opłaty za otwarcie i zamknięcie pozycji, czy trzeba je mnożyć razy dwa, tzn. za otwarcie i za zamknięcie?

Drugie pytanie dotyczy informacji na temat prac nad platformą na Androida. Post na tym forum gdzie to przeczytałem pochodzi z 2010 roku i było w nim napisane, że "niedługo ma być". Niestety do tej pory widzę tylko platformy na iPad'a i iPhone'a (plus oczywiście platformy java i web). Wiadomo coś Państwu na ten temat?

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z poniższymi linkami:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/polityka-prowizji/

Z tych linków wynika, że prowizja naliczana jest od wykonanego obrotu, a obrót to suma wolumenu otwarcia i zamknięcia pozycji (zamknięcie to de facto otwarcie pozycji przeciwstawnej).

Jednocześnie zachęcam do otwarcia konta poprzez naszą stronę, dzięki czemu otrzymujemy 30% rabat prowizji oraz dostęp do pozostałych korzyści które oferujemy.

Jeśli chodzi o platformę mobilną na Androida...

Ostatnie rozmowy wskazują na to, że prace są bliższe końcu niż początkowi natomiast dopóki wszystko nie zostanie dokładnie sprawdzone i nie będzie chodziło stabilnie to niestety nie możemy spodziewać się wprowadzenia tej aplikacji. Prace wciąż trwają jednak nikt nie zna ostatecznej daty ich ukończenia. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób czeka na tę aplikację i co jakiś czas przypominamy o tym brokerowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jest data wystawienia rachunku? Nie może być on starszy niż 3 miesiące. Również musi mieć jakąś pieczątkę lub podpis pracownika. Wtedy powinno być OK... Kwotę można zamazać.

Jest data nadania. Podpisu pracownika na takich rzeczach nie ma. To jest informacja o stanie rachunku w OFE.

No nic , wezmę poświadczenie z banku, że jestem właścicielem konta i tyle. Mam nadzieję, że to nie musi być to samo, co do przelewów.

Edytowane przez Wagru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj Dawid,

Zakładka Instruments z lewej strony -> klik prawym na instrument -> Open Chart. Jeśli nie ma na liście danego instrumentu, który Cię interesuje to klik prawym -> Add instrument.

Polecam naszą instrukcję obsługi, gdzie wszystko jest szczeółowo wyjaśnione:

http://forexclub.pl/download/34/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma mobilna w Dukascopy na OS Android już dostępna:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dukascopy.platform

Na razie tylko dla DEMO jednak kwotowania są w czasie rzeczywistym, można się logować i składać zlecenia. Podobnie jak w przypadku JForex, jeśli wszystko będzie OK to można oczekiwać, ze w najbliższym czasie pojawi się wersja dla kont rzeczywistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • raposo zmienił(a) tytuł na Dukascopy Europe (model ECN) - opinie traderów - Rabat prowizji -20%*

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...