MarcinM

Użytkownicy
 • Zawartość

  170
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O MarcinM

 • Tytuł
  Zaawansowany

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. MarcinM

  SYSTEMY GRY NA WYKRESACH 1H I KRÓTSZYCH

  Jednak jak każdy system PP również przed użyciem musi być dogłębnie przebadany. Jak każdy wskaźnik ma swoje plusy oraz minus, wiec aby skutecznie go wykorzystywać trzeba go dogłębnie poznać.
 2. MarcinM

  POL20 (CFD na WIG 20)

  Objęcie hossy na D1 + obrona trendu wzrostowego + obrona strefy podaży ~ 2400 = dobry moment do kupna ? W ostatni piątek kontrakt na WIG20 spadł przełamał wsparcie trendu wzrostowego zapoczątkowanego pod koniec czerwca 2013r. Jednak niedźwiedzie nie miały wystarczająco siły aby przebić istotną strefę podaży w okolic 2400 pkt, dzień notowania zakończyły się nieco poniżej otwarcia w wyniku czego wykształcił się pinbar wzrostowy. W kolejnych dniach kurs wrócił powyżej linii wsparcia trendu wzrostowego i mimo próby nie udało jej się po raz drugi sforsować w tym tygodniu.
 3. MarcinM

  SYSTEMY GRY NA WYKRESACH 1H I KRÓTSZYCH

  Uważam iż dobry system na takich interwałach można stworzyć wykorzystując poziomy wsparcia i oporu wyznaczone przy pomocy metodologi Pivot Point. PP są narzędziem analizy technicznej i należą do grupy wskaźników wyprzedzających. Po raz pierwszy były używane przez floor traderów na rynkach kontraktów terminowych. Byli oni głównie day traderami i na podstawie kursu maksymalnego, minimalnego i zamknięcia dnia poprzedniego określali wsparcia i oporu na nadchodzącą sesję. Największe znaczenie ma główny poziom – Pivot Point, na jego podstawie wyznacza się kolejne poziomy, czy też decyduje się w którą stronę cena powinna dążyć w najbliższym czasie. Obecnie są one wykorzystywane z powodzeniem przez bardziej zaawansowanych inwestorów również na rynku Forex, gdzie według wielu z nich sprawdzają się nawet lepiej dzięki większej płynności i wielkości rynku. Dzisiaj udało mi się zebrać 3 podstawowe strategie inwestycyjne wykorzystujące PP. W początkach mojego tradingu wykorzytywałem właśnie dzienne PP, które bardzo dobrze się sprawdzały po odpowiedniej kalibracji. Jednak wraz z doświadczeniem przeszedłem na wyższe interwały gdzie tygodniowe i miesięczne PP też się dobrze sprawdzają Dzisiejszy sygnał kupna AUDUSD na interwale M15.
 4. MarcinM

  Ropa naftowa BRENT CFD - analizy

  Kilka tygodniu temu pisałem o możliwych spadkach cen kontaktu na ropę typu Brent po pojawieniu się spadkowego pin bara w okolicy strefy oporu trójkąta. Przez kilka kolejnych dni kurs systematycznie spadał i wszystko wskazywało iż szybko powinien zostać przetestowane wsparcie formacji trójkąta. Jednak pojawił się Putin ze swoimi „ćwiczeniami” na Krymie i rynek zareagował na to potężną luką wzrostową, niespotykaną w ostatnim czasie na przełomie lutego i marca (niemal 2 dolary). Po takim otwarciu byki próbowały ciągnąc kurs w górę jednak nie udało im się sforsować strefy popytu w okolicy 112,50-113,00, a kurs zakończył dzień w okolicach otwarcia. Taki rozwój sytuacji doprowadził do uformowania się bardzo dużego pin bara spadkowego pod wspomnianą strefą popytu.....
 5. MarcinM

  DE 30 - CFD na DAX 30 - analizy

  DAX30 – czas na większą korektę?Kurs kontraktu na indeks niemieckiej giełdy DAX30 w tym roku dość szybko przebił zeszłoroczne szczyty z grudnia, ustanawiając nowe maksima kilka punktów poniżej 9800. Miesiąc po ustanowieniu tych szczytów byki postanowiły przetestować te poziomu i jednak nie pokazały wystarczającej siły aby się przebić wyżej. Blisko samego szczytu można zaobserwować dwie formacje Price Action, które przemawiały za spadkami – Inside Bar, dla którego przełamany został dolny poziom. a w dalszej kolejności widzimy Pin Bara poniżej strefy popytu. Po pojawieniu się tych sygnałów kurs spadł już ponad 400 pkt.
 6. MarcinM

  EUR/AUD analizy

  Morgan Stanley radzi swoim klientom w tym tygodniu na otwieranie długich pozycji na parze EURAUD, szczegóły